Vyhlídka od kostelíku v Líšni © Eva Cacková

Jaké jsou naše covidové vyhlídky, ví jen covid-19 sám, a dost možná ani on ne, ale jaké vyhlídky můžete v Brně navštívit vy, ví TIC BRNO, a dokonce si u něj k nim můžete stáhnout průvodce do kapsy.

V dnešních dnech je nadhled potřeba víc než jindy, tak proč si jej neužít na brněnských vyhlídkách. V poslední době je populární ta nejnovější na Holedné, ale Brno jich má mnohem víc! V průvodci do kapsy, který si můžete stáhnout ve formě PDF na portálu GOtoBRNO.cz v sekci Brno prakticky – ke stažení, jich najdete hned 22. Ne všechny jsou v dnešních dnech přístupné, ale na ty venku můžete s chutí vyrazit. V centru určitě doporučujeme nádherný secesní vyhlídkový altán na jižním svahu Špilberka nebo celé Denisovy sady a jejich terasy. Altán nad Svratkou a Mahenova stráň nabízí výhled na Pisáreckou kotlinu i na místo mezinárodních veletrhů již od roku 1928, Bílá hora zase ne náhodou na sklonku 30. let 20. století posloužila německé armádě ke stavbě pozorovatelen protiletecké obrany. A tak dále… Nahlédněte do průvodce a vyrazte ven!

Brno prakticky – ke stažení
www.GOtoBRNO.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.