Vyhlídka od kostelíku v Líšni © Eva Cacková

Jaké jsou naše covidové vyhlídky, ví jen covid-19 sám, a dost možná ani on ne, ale jaké vyhlídky můžete v Brně navštívit vy, ví TIC BRNO, a dokonce si u něj k nim můžete stáhnout průvodce do kapsy.

V dnešních dnech je nadhled potřeba víc než jindy, tak proč si jej neužít na brněnských vyhlídkách. V poslední době je populární ta nejnovější na Holedné, ale Brno jich má mnohem víc! V průvodci do kapsy, který si můžete stáhnout ve formě PDF na portálu GOtoBRNO.cz v sekci Brno prakticky – ke stažení, jich najdete hned 22. Ne všechny jsou v dnešních dnech přístupné, ale na ty venku můžete s chutí vyrazit. V centru určitě doporučujeme nádherný secesní vyhlídkový altán na jižním svahu Špilberka nebo celé Denisovy sady a jejich terasy. Altán nad Svratkou a Mahenova stráň nabízí výhled na Pisáreckou kotlinu i na místo mezinárodních veletrhů již od roku 1928, Bílá hora zase ne náhodou na sklonku 30. let 20. století posloužila německé armádě ke stavbě pozorovatelen protiletecké obrany. A tak dále… Nahlédněte do průvodce a vyrazte ven!

Brno prakticky – ke stažení
www.GOtoBRNO.cz

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.