Kdo chce poznat okolí pisáreckého parku u Anthroposu zábavnou formou, může vyrazit. Foto: Pocket Media / Monika Hlaváčová

Březen – za kamna vlezem? Máme pro vás lepší návrh: Obujte si turistické boty a přivítejte příchod jara! Kávéeska pro vás připravila nenáročnou odpolední vycházkovou trasu podle mapky pro velké i malé. 

Vzhledem k okolnostem není reálná plánovaná dílnička pro děti ani opékání buřtíků, jarní vycházka ale ano. V půlce března bude na webu k dispozici PDF s vycházkovou trasou s úkoly, stačí si ji vytisknout nebo jen stáhnout do mobilu. Kdo chce poznat okolí pisáreckého parku u Anthroposu zábavnou formou, může vyrazit. Můžete se také zapojit do společenské poznávací hry Brněnské pověsti off-line. Projdete se centrem města, kde na vás bude čekat osm atraktivních míst spojených s nějakou pověstí či zajímavostí. Pro jednotlivce, rodiny s dětmi i seniory jsou během nenáročné trasy připraveny jednoduché úkoly, které nevyžadují použití mobilního telefonu ani připojení k internetu.

Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.