Kdo chce poznat okolí pisáreckého parku u Anthroposu zábavnou formou, může vyrazit. Foto: Pocket Media / Monika Hlaváčová

Březen – za kamna vlezem? Máme pro vás lepší návrh: Obujte si turistické boty a přivítejte příchod jara! Kávéeska pro vás připravila nenáročnou odpolední vycházkovou trasu podle mapky pro velké i malé. 

Vzhledem k okolnostem není reálná plánovaná dílnička pro děti ani opékání buřtíků, jarní vycházka ale ano. V půlce března bude na webu k dispozici PDF s vycházkovou trasou s úkoly, stačí si ji vytisknout nebo jen stáhnout do mobilu. Kdo chce poznat okolí pisáreckého parku u Anthroposu zábavnou formou, může vyrazit. Můžete se také zapojit do společenské poznávací hry Brněnské pověsti off-line. Projdete se centrem města, kde na vás bude čekat osm atraktivních míst spojených s nějakou pověstí či zajímavostí. Pro jednotlivce, rodiny s dětmi i seniory jsou během nenáročné trasy připraveny jednoduché úkoly, které nevyžadují použití mobilního telefonu ani připojení k internetu.

Kávéeska

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.