Kam na výlet mimo Brno vyčmuchám rychleji než komisař Rex pachatele. Foto: Dominika Pospíšilová 

Drazí psí kamarádi, za hranice nemůžeme, ale to neznamená, že budeme sedět doma. Stejně musíme venčit lidi. Proč je nevzít na celodenní výlet za krásami naší země? Že je tu vše, co potřebujeme, víme už od dob, kdy přišel praotec pes a počůral Říp.

Nevím, jak to máte hozený vy, ale já když vidím, že můj člověk začíná tloustnout, obětuju svoje pohodlí a jde se ven. A Brno už mám označkovaný (kdo ostatně ne), takže jedem jinam. Nechám ho řídit, aby si nemyslel, ale posloucháme pochopitelně Psí vojáky. Občas Who let the dogs out (who! who! who! who!). Nebo taky jezdíme vlakem, to ale není pro každýho. Mám třeba kamaráda Broka. Brok vlakem nejezdí. Žral průvodčí. Já zase žeru jižní Moravu! Procházka po Pálavě a výhled z Děvína na Novomlýnské nádrže, to je lepší než hovězí kost. Začátek jara občas překvapí počasím, že by člověka nevyhnal, od Brna tedy z důvodů případného rychlého ústupu nemusíte ani tak daleko. Dojet k hradu Veveří a vydat se podél přehrady zpátky do Bystrce je naprosto dostačující dvou až tříhodinová procházka. Určitě dostačující pro lidskou část týmu, která při ní, na rozdíl ode mě, funí jako baset.

Procházka po Pálavě a výhled z Děvína na Novomlýnské nádrže, to je lepší než hovězí kost. Ale i dojet k hradu Veveří a vydat se podél přehrady zpátky do Bystrce je naprosto dostačující dvou až tříhodinová procházka. Určitě dostačující pro lidskou část týmu, která při ní, na rozdíl ode mě, funí jako baset.

Nedávno jsme se také hezky prošli jižní částí Moravského krasu. Trasu jsme začali kousek od Ochozu u občerstvení Srub pod Hádkem, na kterém je kromě horké polévky či párku v rohlíku z okénka skvělé hlavně to, že jsme u něj trasu také zakončili (= dvakrát svačina!, poznámka pro méně chápavé chlupáče). Všechno mezi tím bylo taky fajn. Máte-li zájem o náročnější pochod, můžete dojet na střelické vlakové nádraží a vydat se údolím Bobravy do Modřic, je to sedmnáctikilometrová vycházka, a zatímco páneček se obdivoval Spálenému mlýnu a jakémusi historickému mostu poblíž, já pozorovala veverky. Jak to, že nespadnou? To mi teda řekněte. Samozřejmě za spoustou hezkých výletů lze vyrazit také na blízkou Vysočinu, prozkoumat Tišnovsko, obětovat více času a navštívit Jeseníky či Beskydy… Jen v dojezdové vzdálenosti několika hodin se otevírá více možností, než kolik má berňák chlupů. Sedět doma je pro kočku! A jak zhodnotit současnou situaci a vládní nařízení? My psi máme takové rčení: vrrrrrr. To říkala už Lassie.

Bára

ďábel se srstí andělskou

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.