Václav Marhoul, režisér filmu Nabarvené ptáče, bude hostem pořadu Cestovatelské středy 24. 3. Foto: Bioscop

Dobrá zpráva pro všechny diváky pořadu Cestovatelské středy v Národním muzeu! I přes nemožnost scházet se naživo bude program pokračovat alespoň on-line formou, přičemž jeho následující díly nabídnou hned několik zajímavých hostů.

Kdo vás čeká v Cestovatelských středách v březnu? Už 3. a 10. 3. se můžete těšit na Přemysla Rabase, ředitele ZOO a safari Dvůr Králové, který bude mluvit o unikátní fauně Afriky, bílých nosorožcích a budoucnosti divočiny. 17. 3. jsou na programu Lezecké extrémy Marka Holečka, s nímž procestujete Karakoram, Himálaj, Hindúkuš i Antarktidu. Týden poté, 24. 3., následuje výlet do světa filmu s Václavem Marhoulem, který zvládl Afghánistán, roli šéfa Barrandova, produkci pro Václava Havla i Silver Screen v Lucerně. 31. 3. se s Petrem Jandou, zpěvákem, skladatelem, kytaristou a frontmanem skupiny Olympic, nabijete pozitivní rockovou energií.

Cestovatelské středy
CK Livingstone
www.cestovatelskestredy.cz
www.livingstone.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.