Nechte se unášet skladbami, které brněnští filharmonici posílají přímo do vašich domovů. Foto: Filharmonie Brno

Když nemohou koncertovat, vysílají a nahrávají. Filharmonie Brno své publikum neopouští ani v době přísných opatření, a vy si tak můžete doma poslechnout například dramatický hudební obraz Lenora, Symfonii č. 3 Thomase Larchera nebo edukační koncert Opravdový Vivaldi.

Díky edukativnímu koncertu pro dospělé Opravdový Vivaldi dostupnému na Facebooku a YouTube Filharmonie Brno prožijete Čtvero ročních dob jinak, než jste zvyklí. Jaro a Léto v podání orchestru se sólistou Janem Rybkou a muzikoložkou Dagmar Glüxam přiblíží, jak toto dílo slyšeli lidé v době jeho vzniku. Pro Český rozhlas Vltava filharmonici nahráli Symfonii č. 3 Thomase Larchera, snažící se nahlédnout do duše alpinistů, kteří mnohdy v horách riskují život. Autor skladbu napsal na spoluobjednávku šesti evropských orchestrů a Filharmonie Brno byla první, kdo ji zahrál. Posledním tipem je nahrávka hudebního obrazu Lenora, vokálně-instrumentální kompozice Antonína Rejchy ze začátku 19. století, kterou brněnská filharmonie nahrála a vydala ve vlastní režii.

JazzFestBrno slaví 20 let

Jak? Festivalem ve festivalu! Nabitý program letošního JazzFestBrno koncem srpna ozdobí akce v areálu Divadla Husa na provázku. Ve dvou sálech a na open-air Alžbětinské scéně popřeje svými vystoupeními festivalu ke kulatinám domácí jazzová špička.

Filharmonie Brno opět živě

Přesně za týden se Filharmonie Brno opět setká se svými posluchači. Bez jednoho dne přesně po osmi měsících. V reakci na rozvolnění připravila neplánovaný koncert s názvem Smíme prosit?, který odehraje celkem čtyřikrát.

Brzy už vyrazíme na koncerty

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat.

Brňan, který dobyl svět

„Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem” zpíval Orchestr Gustava Broma a tato píseň vítala do roku 2020 na brněnském hlavním nádraží cestující od nás i z okolních států. A právě ze sousedního Slovenska přijel v mládí se svou matkou a bratrem i Gustav Brom. Tedy ještě Gustav Frkal, který se narodil 22. května 1921 ve Veľkých Levárech.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.