Nechte se unášet skladbami, které brněnští filharmonici posílají přímo do vašich domovů. Foto: Filharmonie Brno

Když nemohou koncertovat, vysílají a nahrávají. Filharmonie Brno své publikum neopouští ani v době přísných opatření, a vy si tak můžete doma poslechnout například dramatický hudební obraz Lenora, Symfonii č. 3 Thomase Larchera nebo edukační koncert Opravdový Vivaldi.

Díky edukativnímu koncertu pro dospělé Opravdový Vivaldi dostupnému na Facebooku a YouTube Filharmonie Brno prožijete Čtvero ročních dob jinak, než jste zvyklí. Jaro a Léto v podání orchestru se sólistou Janem Rybkou a muzikoložkou Dagmar Glüxam přiblíží, jak toto dílo slyšeli lidé v době jeho vzniku. Pro Český rozhlas Vltava filharmonici nahráli Symfonii č. 3 Thomase Larchera, snažící se nahlédnout do duše alpinistů, kteří mnohdy v horách riskují život. Autor skladbu napsal na spoluobjednávku šesti evropských orchestrů a Filharmonie Brno byla první, kdo ji zahrál. Posledním tipem je nahrávka hudebního obrazu Lenora, vokálně-instrumentální kompozice Antonína Rejchy ze začátku 19. století, kterou brněnská filharmonie nahrála a vydala ve vlastní režii.

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.