Pacienti zařízení Doktor Brno s.r.o. svojí osobní zkušeností potvrzují závěry o prospěšnosti vysokých dávek vitamínu C ze světových klinických studií. Foto: Doktor Brno s.r.o.

Proč je pro nás vitamín C tak důležitý? Proč ve vysokých dávkách pomáhá léčit závažné choroby a  proč mají vysoké dávky vitamínu C smysl, i když netrpíme závažným onemocněním? To vše se můžete dozvědět na následujících řádcích.

Aplikace infuze

Víc než pilulky

Na vzniku množství různých závažných onemocnění se podílí chronický zánět. K jeho vzniku významně přispívá také oxidační stres, který vede k oslabení funkce imunitního systému a zvyšuje náchylnost k infekcím. Nové poznatky ukazují, že vitamín C má svoji úlohu nejen v prevenci mnohých onemocnění, ale má i významný léčebný potenciál, a to hlavně díky své schopnosti působit právě proti oxidačnímu stresu. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. 

Imunita i hojení ran

Pro koho je nitrožilní léčba vitamínem C určena? Vitamín C ve vysokých dávkách působí příznivě při poruchách imunity, při akutních i chronických infekcích, při revmatických onemocněních ale také například při hojení ran. Dále se doporučuje při léčbě onemocnění spojených s přítomností chronického zánětu. S nitrožilním podáním vitamínu C mají již několikaleté velmi dobré zkušenosti v zařízení Doktor Brno s.r.o. a i přesto, že zdravotní pojišťovny infuze vitamínu C nehradí, velké množství spokojených klientů se k této podpůrné léčbě do uvedeného zařízení opakovaně vrací.

Doktor Brno s.r.o.
MUDr. Lenka Dybová
Masarykova 31, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vánoční dárek musí být skutečné překvapení, říkají majitelky obchůdku ByloByLibo

Jaká atmosféra panuje v obchůdcích ByloByLibo před Vánoci? Co je pro jejich majitelky ztělesněním skvělého vánočního dárku? A je součástí dárku i to, jak je zabalen a prezentován? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vitamín C podávaný ve vysokých dávkách

Z 1 gramu klasického vitamínu C se dokáže střevní sliznicí vstřebat pouze menší část (přibližně 200 mg), zbytek se z těla vyloučí. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. Organizmus se tak stane výrazně odolnější proti infekcím a zánětům obecně.

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Červen ve znamení kávy a zmrzliny

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.