Vyrobte si domácí sopku podle návodu od Technického muzea v Brně. Foto: archiv TMB

Technické muzeum v Brně je sice v současné chvíli pro veřejnost uzavřeno, i přesto ale zůstává s veřejností v kontaktu, a to prostřednictvím on-line projektů. Mezi jeden z nich patří hravý program pro děti i dospělé s názvem TMB na doma.

Na webových stránkách muzea, které najdete v patičce článku, se nachází nespočet aktivit inspirovaných expozicemi muzea s různými stupni obtížnosti. Kromě omalovánek pro nejmenší sem pracovníci muzea umisťují i kvízy nebo návody, jak si doma vyrobit malou technickou drobnost. Aktivity jsou na webu rozděleny do čtyř kategorií: Kreslete s námi, Luštěte s námi, Poznávejte s námi a Vyzkoušejte s námi. Můžete si tak doma vybarvit sbírkové předměty muzea – například jeden z nejslavnějších československých motocyklů Jawa 250 nebo flašinet. Pro akčnější jedince jsou pak vhodnější alternativou domácí pokusy – podle návodu budete schopni vytvořit třeba domácí sopku.

TMB na doma
Technické muzeum v Brně
www.tmbrno.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.

Mainer a Paučo v Etcetera Gallery

Koncentrovaný výběr děl Martina Mainera a Samuela Pauča v Etcetera Gallery tvoří převážně obrazy z posledních dvou let.

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo robot…

ROBOT2020 je výstava, kterou musíte vidět. Mechanický bubeník Josef ze hry Machinárium, robotické modely dinosaurů, replika endoskeletonu Arnolda Schwarzeneggera s jeho vlastnoručním podpisem, autorský film Vladimíra 518, erotická robotika 21. století, díla Krištofa Kintery a Jaroslava Róny, robotická dojička krav, Werichův filmový Golem jako historicky první český robot a desítky dalších odkazů na slovo robot, které poprvé zaznělo před sto lety v Čapkově divadelní hře R.U.R.