Navštivte on-line videoprohlídku výstavy Chrám kamene, která se nachází v prostorách bývalých vodojemů. Foto: archiv Špilberku

Přestože jsou v současné době interiéry Špilberku pro veřejnost uzavřeny, hrad nezahálí a nabízí způsoby, jak zůstat se svými návštěvníky nadále v kontaktu. Na stránce Špilberk virtuálně najdou zájemci virtuální prohlídky k výstavám, videa, interaktivní mapové aplikace a mnoho dalšího.

Kromě toho, že si můžete virtuálně prohlédnout hrad Špilberk z různých pohledů i zvenčí, máte možnost podívat se na aktuální i některé uplynulé výstavy. Pomocí storymap, interaktivních prohlídek, videoprohlídek či prezentací je například zpřístupněna loňská největší výstava Evropan Adolf Loos, která byla věnována 150. výročí narození světově proslulého architekta Adolfa Loose, nebo výstava Retrohrátky, jež mapuje legendární designové hračky československé výroby z 2. poloviny 20. století. Prohlédnout si taktéž můžete bývalé vodojemy, poslední dosud nepřístupnou část Špilberku, která byla otevřena v červnu 2020.

Muzeum města Brna
Špilberk
Špilberk 1, Brno
www.spilberk.cz
www.fb.com/spilberkzije

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vila Löw-Beer zve na virtuální prohlídku

Oblíbené programy pro rodiny s dětmi Vila dětem teď probíhají on-line. Letos jste si tak už mohli virtuálně prohlédnout část stálé expozice vily Löw-Beer věnovanou textilnímu průmyslu a rodině Löw-Beer nebo se dozvědět zajímavosti o jarních židovských svátcích. V dubnu vás čeká program s názvem Skryté poklady zahrady.

Muzeum romské kultury představí fotografie manželů Carretových

Deník života romských rodin. Tradice, řemesla, sváteční i všední chvíle – to vše zobrazuje nová výstava Muzea romské kultury Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret. Třicet let manželé Carretovi navazují vztahy s Romy po celé Evropě a díky osobním poutům a přátelstvím vznikají přirozené fotografie každodenního života.

381 346 územních plánovačů on-line

381 346 je počet všech obyvatel Brna, kterých se týká návrh nového územního plánu. Je to i název výstavy kanceláře městského architekta v brněnském Urban centru. Výstava představuje devět horkých témat, jež rezonovala Brnem při veřejném projednávání návrhu. Nově ji můžete navštívit on-line na webu Urban centra.

I muzea a galerie nabízejí on-line program

Existuje několik způsobů, jak si v dnešní době užít umění. Tím prvním jsou on-line sbírky, které muzea a galerie nabízejí. Můžete se tak z pohodlí domova podívat třeba na digitalizovaný obraz Hlava Medusy, který se letos v březnu vrátil zpět do Moravské galerie v Brně.

Nejen do Letohrádku Mitrovských zve Petr Lukas

Po třech výstavních uzávěrách v loňském roce jsme v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně doufali v otevření nové výstavy alespoň v měsíci březnu. Očekávání se bohužel nenaplnilo a dosud není ani zřejmé, kdy budeme moct návštěvníky znovu přivítat.