Navštivte on-line videoprohlídku výstavy Chrám kamene, která se nachází v prostorách bývalých vodojemů. Foto: archiv Špilberku

Přestože jsou v současné době interiéry Špilberku pro veřejnost uzavřeny, hrad nezahálí a nabízí způsoby, jak zůstat se svými návštěvníky nadále v kontaktu. Na stránce Špilberk virtuálně najdou zájemci virtuální prohlídky k výstavám, videa, interaktivní mapové aplikace a mnoho dalšího.

Kromě toho, že si můžete virtuálně prohlédnout hrad Špilberk z různých pohledů i zvenčí, máte možnost podívat se na aktuální i některé uplynulé výstavy. Pomocí storymap, interaktivních prohlídek, videoprohlídek či prezentací je například zpřístupněna loňská největší výstava Evropan Adolf Loos, která byla věnována 150. výročí narození světově proslulého architekta Adolfa Loose, nebo výstava Retrohrátky, jež mapuje legendární designové hračky československé výroby z 2. poloviny 20. století. Prohlédnout si taktéž můžete bývalé vodojemy, poslední dosud nepřístupnou část Špilberku, která byla otevřena v červnu 2020.

Muzeum města Brna
Špilberk
Špilberk 1, Brno
www.spilberk.cz
www.fb.com/spilberkzije

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Galavečer Muzea romské kultury jako oslava jeho 30. výročí

„Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.“ Tak zní motto jedinečné instituce svého typu na světě.

BRNO TISKNE v lihovaru

Díky otevřené sítotiskové dílně BRNO TISKNE máte 7. října v 17.00 jedinečnou příležitost podívat se do prostoru bývalého lihovaru na Pekařské ulici a seznámit se se sítotiskovou technikou. Bude se zde konat výstava grafik ze série serigrafických workshopů BRNO TISKNE S…

EXPO v Dubaji: český pavilon a jihomoravské stopy

O rok posunuté EXPO 2020 v Dubaji začne letošního 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první EXPO, jehož pořadatelem je arabská země, podtitulem tohoto ročníku je Connecting Minds, Creating the Future. Český pavilon nese ve svých expozicích výrazné stopy kreativních myslí z Brna a Jihomoravského kraje, doprovodný program výstavy pak přicestuje téměř před váš práh a oživí mnohá města regionu.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

URBANIA. 120 minut v kůži správců města

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Interaktivní výstava URBANIA vtáhne návštěvníky do reality městského plánování a rozvoje. Instalace ukazuje, jak vlastně funguje složitý organismus města a v čem spočívá práce lidí, kteří se podílejí na jeho správě a rozvoji. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní.