V nabídce bude již brzy i tematická taška k novému dílu Brněnského architektonického manuálu. Foto: Dům umění města Brna

Už vás nebaví on-line galerijní programy? Staňte se sami umělci a pusťte se do zábavných tvůrčích aktivit v pohodlí vašeho domova. Dům umění města Brna si pro vás připravil tašky plné nápadů na domácí tvoření vhodné jak pro děti, tak pro dospělé.

Chcete si vyrobit zmenšeninu díla Martina Zeta ze sádry? Pak pro vás bude vhodná bavlněná taška Sádrový Zet s originálním motivem Venduly Chalánkové, která obsahuje edukační list s návodem k aktivitě, sádru a placku Domu umění dle výběru. Pro ty, kdo mají rádi štěstíčka z pouti a moment překvapení, je ideální bavlněná taška Co dům dal se svítícím motivem obsahující tajnou kreativní aktivitu a komiksovou placku. V současnosti jsou v nabídce pouze tyto dva produkty, do budoucna je však plánováno rozšíření nabídky. Tašky je možné objednat na e-mailu edukace@dum-umeni.cz a následně je vyzvednout přímo v Domě umění.

Foto: Dům umění města Brna

Pro mě v tašce
Dům umění města Brna
Malinovského náměstí 2, Brno
www.dum-umeni.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Galavečer Muzea romské kultury jako oslava jeho 30. výročí

„Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.“ Tak zní motto jedinečné instituce svého typu na světě.

BRNO TISKNE v lihovaru

Díky otevřené sítotiskové dílně BRNO TISKNE máte 7. října v 17.00 jedinečnou příležitost podívat se do prostoru bývalého lihovaru na Pekařské ulici a seznámit se se sítotiskovou technikou. Bude se zde konat výstava grafik ze série serigrafických workshopů BRNO TISKNE S…

EXPO v Dubaji: český pavilon a jihomoravské stopy

O rok posunuté EXPO 2020 v Dubaji začne letošního 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první EXPO, jehož pořadatelem je arabská země, podtitulem tohoto ročníku je Connecting Minds, Creating the Future. Český pavilon nese ve svých expozicích výrazné stopy kreativních myslí z Brna a Jihomoravského kraje, doprovodný program výstavy pak přicestuje téměř před váš práh a oživí mnohá města regionu.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

URBANIA. 120 minut v kůži správců města

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Interaktivní výstava URBANIA vtáhne návštěvníky do reality městského plánování a rozvoje. Instalace ukazuje, jak vlastně funguje složitý organismus města a v čem spočívá práce lidí, kteří se podílejí na jeho správě a rozvoji. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní.