V nabídce bude již brzy i tematická taška k novému dílu Brněnského architektonického manuálu. Foto: Dům umění města Brna

Už vás nebaví on-line galerijní programy? Staňte se sami umělci a pusťte se do zábavných tvůrčích aktivit v pohodlí vašeho domova. Dům umění města Brna si pro vás připravil tašky plné nápadů na domácí tvoření vhodné jak pro děti, tak pro dospělé.

Chcete si vyrobit zmenšeninu díla Martina Zeta ze sádry? Pak pro vás bude vhodná bavlněná taška Sádrový Zet s originálním motivem Venduly Chalánkové, která obsahuje edukační list s návodem k aktivitě, sádru a placku Domu umění dle výběru. Pro ty, kdo mají rádi štěstíčka z pouti a moment překvapení, je ideální bavlněná taška Co dům dal se svítícím motivem obsahující tajnou kreativní aktivitu a komiksovou placku. V současnosti jsou v nabídce pouze tyto dva produkty, do budoucna je však plánováno rozšíření nabídky. Tašky je možné objednat na e-mailu edukace@dum-umeni.cz a následně je vyzvednout přímo v Domě umění.

Foto: Dům umění města Brna

Pro mě v tašce
Dům umění města Brna
Malinovského náměstí 2, Brno
www.dum-umeni.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vila Löw-Beer zve na virtuální prohlídku

Oblíbené programy pro rodiny s dětmi Vila dětem teď probíhají on-line. Letos jste si tak už mohli virtuálně prohlédnout část stálé expozice vily Löw-Beer věnovanou textilnímu průmyslu a rodině Löw-Beer nebo se dozvědět zajímavosti o jarních židovských svátcích. V dubnu vás čeká program s názvem Skryté poklady zahrady.

Muzeum romské kultury představí fotografie manželů Carretových

Deník života romských rodin. Tradice, řemesla, sváteční i všední chvíle – to vše zobrazuje nová výstava Muzea romské kultury Otisk cest. Fotografie Claude a Marie-José Carret. Třicet let manželé Carretovi navazují vztahy s Romy po celé Evropě a díky osobním poutům a přátelstvím vznikají přirozené fotografie každodenního života.

381 346 územních plánovačů on-line

381 346 je počet všech obyvatel Brna, kterých se týká návrh nového územního plánu. Je to i název výstavy kanceláře městského architekta v brněnském Urban centru. Výstava představuje devět horkých témat, jež rezonovala Brnem při veřejném projednávání návrhu. Nově ji můžete navštívit on-line na webu Urban centra.

I muzea a galerie nabízejí on-line program

Existuje několik způsobů, jak si v dnešní době užít umění. Tím prvním jsou on-line sbírky, které muzea a galerie nabízejí. Můžete se tak z pohodlí domova podívat třeba na digitalizovaný obraz Hlava Medusy, který se letos v březnu vrátil zpět do Moravské galerie v Brně.

Nejen do Letohrádku Mitrovských zve Petr Lukas

Po třech výstavních uzávěrách v loňském roce jsme v Letohrádku Mitrovských na Starém Brně doufali v otevření nové výstavy alespoň v měsíci březnu. Očekávání se bohužel nenaplnilo a dosud není ani zřejmé, kdy budeme moct návštěvníky znovu přivítat.