Erb Hynka Jindřicha Novohradského z Kolovrat na Petrově. Foto: Tomáš Pecina

Zajímalo vás vždy, jaké erby můžete v Brně spatřit a jaký nesou význam? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Veškeré informace o zdejších erbech, jejich symbolice a interpretaci se můžete dozvědět v on-line videích nebo na kurzu vedeném odborníky z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Víte, jak se do erbu městské části Královo-Pole dostal meč, jak poznat hodnost církevní osoby podle jejího klobouku nebo proč má některý šlechtický rod v erbu žebřík? Věděli jste, že nové erby vznikají i dnes nebo že jedna z nejstarších heraldických památek v Brně pochází ze 14. století a je veřejně přístupná? Videa s výkladem můžete zhlédnout na YouTube kanálu nebo se zapište do on-line interaktivního kurzu na platformě Humanitní vědy dokořán. Jde o otevřený kurz menšího rozsahu (1–2 hodiny), který je založen převážně na videích a je zdarma. Není stanoveno žádné pevné datum konání, zájemci si mohou kurzy procházet kdykoliv.

Heraldická procházka Brnem (on-line)
www.gotobrno.cz/akce/heraldicka-prochazka-brnem

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Záliby dělají člověka

Každý člověk by měl mít pět koníčků. První, který vám vydělá peníze, druhý, který vás udrží ve formě, třetí, který podpoří vaši kreativitu, čtvrtý, kterým se budete vzdělávat, a konečně pátý, který potěší vašeho ducha. Schválně, kolik jich máte vy?

Objevte svůj tvůrčí potenciál z obýváku

Kurzy z obýváku jsou on-line i off-line lekce zaměřené na rozvoj kreativity. V nabídce platformy naleznete workshopy tvůrčího psaní, pravidelné besedy se spisovateli, pomoc a vedení pro začínající autory, praktické vyučování i individuální konzultace.

Jaro s cizími jazyky a Correctem

Jak se správně učit cizí jazyky? Jazykové centrum Correct nabízí výuku pro děti i dospělé, veřejnost i firmy, začátečníky i pokročilé. Aktuálně probíhá zápis do jarních kurzů 15 jazyků včetně češtiny pro cizince.

Devětsil v Otevřené zahradě!

Současná doba klade velké nároky na dlouhodobou psychickou odolnost a mentální zdraví každého z nás. Pokud chcete posílit svoji schopnost přijímat změny, „dobít baterky“ a uvědomit si zdroje své psychické síly a mentálního zdraví, pak přijďte v dubnu do Otevřené zahrady.

Zabavte se v kuchyni

Jak se zabavit doma a zároveň si pochutnat? Máte-li troubu a nějaké to kuchyňské vybavení, můžete spojit příjemné s užitečným a upéct či uvařit si něco dobrého. Nabídka on-line kurzů zaměřených na gastronomii roste každým dnem.