Erb Hynka Jindřicha Novohradského z Kolovrat na Petrově. Foto: Tomáš Pecina

Zajímalo vás vždy, jaké erby můžete v Brně spatřit a jaký nesou význam? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Veškeré informace o zdejších erbech, jejich symbolice a interpretaci se můžete dozvědět v on-line videích nebo na kurzu vedeném odborníky z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Víte, jak se do erbu městské části Královo-Pole dostal meč, jak poznat hodnost církevní osoby podle jejího klobouku nebo proč má některý šlechtický rod v erbu žebřík? Věděli jste, že nové erby vznikají i dnes nebo že jedna z nejstarších heraldických památek v Brně pochází ze 14. století a je veřejně přístupná? Videa s výkladem můžete zhlédnout na YouTube kanálu nebo se zapište do on-line interaktivního kurzu na platformě Humanitní vědy dokořán. Jde o otevřený kurz menšího rozsahu (1–2 hodiny), který je založen převážně na videích a je zdarma. Není stanoveno žádné pevné datum konání, zájemci si mohou kurzy procházet kdykoliv.

Heraldická procházka Brnem (on-line)
www.gotobrno.cz/akce/heraldicka-prochazka-brnem

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Lelkujte! Ale s mírou

Ano, my víme. Léto je tady a s ním i dobrá nálada a pocit, že si chceme a vlastně i musíme užívat. Souhlasíme s vámi! Na druhou stranu léto neznamená, že se máme vykašlat na práci sami na sobě nebo zapomenout na naše dlouhodobé cíle. Spíš je to naopak.

Konference Leadership 2021

Jak se naučit inspirovat a motivovat druhé? Jak najít odvahu ke změně? A jak u toho všeho zároveň zůstat svůj? To všechno se naučíte na on-line Konferenci Leadership, která se uskuteční ve čtvrtek 27. května od 17 do 22 hodin.

Vše o studiu jazyků na jednom místě

Tipy, informace, návody, zajímavosti, zkrátka všechno to, co potřebujete nebo chcete vědět o studiu jazyků, najdete na blogu Jazykového centra Correct. Čtěte a učte se. Nabité znalosti se vám budou hodit nejen pro lepší pochopení cizí řeči.

Němčina s Österreich Institutem Brno

Specialisté na němčinu v Brně již od roku 2001! Österreich Institut Brno nabízí kurzy různé intenzity pro zájemce všech jazykových úrovní a věkových kategorií. Zlepšete či získejte znalosti, které vám pomohou v budoucím studiu i pracovním životě.

Kolik řečí umíš… tolik řečí umíš

Hello. Hola. Hallo. Bonjour. Капуста. Toto je pozdrav „ahoj“ v pěti jazycích. Vlastně ve čtyřech – anglicky, španělsky, francouzsky a německy. Rusky je tam napsáno „kapusta“. Proč? Protože učit se jazyky je důležité, jinak vám může každý navykládat, co chce.