Spolek vznikl na památku tohoto kocoura Kryšpína. Foto: Lenka Němcová

Pokud máte rádi kočky a chtěli byste pomáhat těm bez domova, doporučujeme vaší pozornosti Charitativní kočičí spolek Kryšpín z Brna. S ním totiž pomůžete devíti (jiho)moravským kočičím útulkům a stovkám koček v nouzi najednou.

Projekt vznikl letos v lednu v Brně z potřeby udělat v době covidové něco smysluplného a hezkého a nabídl pomoc hned devíti soukromým kočičím útulkům najednou. Chce totiž udělat svět o chlup lepším. O kočičí chlup! Chcete-li pomáhat s Kryšpínem, skvělý je jakýkoli finanční příspěvek do jeho veřejné sbírky a ideální bude, když nastavíte trvalý příkaz. Třeba stovku měsíčně? Pokud takových dárců sežene spolek 834, dá to milion ročně pro jihomoravské kočky v nouzi. A to už je pořádná pomoc! Tak se přidejte a třeba ještě někoho přesvědčte. A hledáte-li hebounkého vrnícího parťáka, abyste měli i vy o chlup lepší život, nekupujte, adoptujte! Koček, kocourů a koťat čekajících na domov jsou plné útulky…

Charitativní kočičí spolek Kryšpín
www.spolek-kryspin.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!