Spolek vznikl na památku tohoto kocoura Kryšpína. Foto: Lenka Němcová

Pokud máte rádi kočky a chtěli byste pomáhat těm bez domova, doporučujeme vaší pozornosti Charitativní kočičí spolek Kryšpín z Brna. S ním totiž pomůžete devíti (jiho)moravským kočičím útulkům a stovkám koček v nouzi najednou.

Projekt vznikl letos v lednu v Brně z potřeby udělat v době covidové něco smysluplného a hezkého a nabídl pomoc hned devíti soukromým kočičím útulkům najednou. Chce totiž udělat svět o chlup lepším. O kočičí chlup! Chcete-li pomáhat s Kryšpínem, skvělý je jakýkoli finanční příspěvek do jeho veřejné sbírky a ideální bude, když nastavíte trvalý příkaz. Třeba stovku měsíčně? Pokud takových dárců sežene spolek 834, dá to milion ročně pro jihomoravské kočky v nouzi. A to už je pořádná pomoc! Tak se přidejte a třeba ještě někoho přesvědčte. A hledáte-li hebounkého vrnícího parťáka, abyste měli i vy o chlup lepší život, nekupujte, adoptujte! Koček, kocourů a koťat čekajících na domov jsou plné útulky…

Charitativní kočičí spolek Kryšpín
www.spolek-kryspin.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.