Naším cílem bylo vyrobit jednoduchý, elegantní výrobek, který bude dělat radost i několik desítek let.
Foto: V plechu

Se zakladateli nové brněnské značky V plechu jsme si povídali třeba o tom, co stálo za jejím zrozením nebo kde je možné si jejich výrobky zakoupit. Čtěte v krátkém rozhovoru.

Můžete v krátkosti představit značku V plechu? Co stálo za jejím zrozením?

Za projektem V plechu stojí partneři, kamarádi a kovotlačitelé Nikol a Jan. Nápad vytvořit něco vlastního jsme měli dlouho, ale s něčím konkrétním jsme začali v květnu roku 2020. Pokračujeme v rodinné tradici, kterou Jan převzal po svém dědovi a tátovi. Naším cílem bylo vyrobit jednoduchý, elegantní výrobek, který bude dělat radost i několik desítek let. Ručně vyrábíme obaly na květináče, svícny a máme spoustu dalších nápadů, které chceme postupně realizovat. Možností je spousta, jediné, co zůstává, je základní materiál, a tím je plech. Zatím vyrábíme z měděného a mosazného plechu. Zkoušíme, co nám naše schopnosti dovolí, učíme se nové věci a každý další výrobek je pro nás trochu výzva. 

 Kde je možné si vaše výrobky zakoupit?

Fungujeme hlavně na našem e-shopu www.vplechu.cz, kde jsou všechny výrobky taky popsané a nafocené. Pokud si chcete ale naše produkty pořádně prohlédnout naživo, tak jsou k dispozici v brněnském Place Store na Moravském náměstí.

Jaké další zajímavé lokální značky byste mohli doporučit?

Určitě značku šperků Maite, betonové obrazy Litone a kožené výrobky Manopu z Jeseníků. Stojí za to prohlédnout si jejich tvorbu a třeba je i v téhle době podpořit. 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vánoční dárek musí být skutečné překvapení, říkají majitelky obchůdku ByloByLibo

Jaká atmosféra panuje v obchůdcích ByloByLibo před Vánoci? Co je pro jejich majitelky ztělesněním skvělého vánočního dárku? A je součástí dárku i to, jak je zabalen a prezentován? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vitamín C podávaný ve vysokých dávkách

Z 1 gramu klasického vitamínu C se dokáže střevní sliznicí vstřebat pouze menší část (přibližně 200 mg), zbytek se z těla vyloučí. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. Organizmus se tak stane výrazně odolnější proti infekcím a zánětům obecně.

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Červen ve znamení kávy a zmrzliny

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.