Pokud nás zatím nepustí do interiérů, snad bude v březnu alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Foto: Café Tungsram

Je to rok, co žijeme spíš doma a v on-line prostoru než kdekoli jinde.  12. 3. byl vyhlášen první nouzový stav. Vím to přesně, protože ten den namaloval David Cajthaml obrázek s kotětem a mnichem, který mi teď visí doma na zdi. Byl to rok improvizace, co se každodenního života týče, nevyjímaje trávení volného času. Brno ale naštěstí nabízí mnoho kratochvílí, kterými si lze i takovýto čas zpestřit.

Díky brněnské gastronomické scéně je například možné absolvovat cestu kolem světa, aniž bychom z naší milé moravské metropole vytáhli paty. V nabídce je kuchyně americká, arabská, japonská, vietnamská, italská, indická, norská, ruská, řecká, thajská… Takovou cestu kolem světa tak lze prostřednictvím jídla realizovat i během jediného víkendu. Něco si můžete uvařit sami, něco objednat s dovozem domů a pro něco si skočit do některého z otevřených okének. Co třeba v sobotu anglická snídaně, na oběd italská pizza (a víno) a na večeři mexické burrito? Nedělní snídaně by mohla být o francouzských palačinkách, na oběd nudle Pad Thai a víkend můžete zakončit třeba pravým ruským borščem? Nebo raději japonské sushi, vietnamské Bún bò Nam Bộ, norskou rybu, indické kuře Tandoori, egyptské koshari? Nabídka je opravdu pestrá.

A po dobrém jídle? Dobrá procházka! Pokud už vám po roce docházejí nápady, kam se jít projít, doporučuji hledat inspiraci na portálu GOtoBRNO.cz (najdete tu mimo jiné i gastronomického průvodce Gourmet Brno se seznamem otevřených okének). Zkuste si třeba projít město jako turista po základním poznávacím okruhu a prozkoumat top brněnské cíle. Je to zábava pro singl, pár, skupinu přátel i rodinu. S portálem můžete poznávat taky brněnské sochy, architekturu, divadla, naučné stezky, zeleň, přehradu, známé brněnské osobnosti atd. Můžete si zde také stáhnout průvodce do kapsy a projít s ním například kolonii Nový dům, geostezku, brněnské chrámy nebo navštívit brněnské vyhlídky. Nabídka procházek je totiž v Brně stejně pestrá jako ta gastronomická!

Díky brněnské gastronomické scéně je například možné absolvovat cestu kolem světa, aniž bychom z naší milé moravské metropole vytáhli paty. V nabídce je kuchyně americká, arabská, japonská, vietnamská, italská, indická, norská, ruská, řecká, thajská… 

No a kultura… Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky věřím, že její nabídka už v březnu nebude jen on-line. Že pokud nás zatím nepustí do interiérů, bude alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Protože, řekněme si otevřeně, naživo je naživo a i pro zapřisáhlé introverty, jako jsem já, je ten rok už trošku moc…

Lenka Němcová

TIC Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Jezděte po Brně zadarmo s Nextbike!

Nextbike je největší provider bikesharingu v České republice, svou službu nabízí už v devatenácti městech a v ulicích má přes 5 000 sdílených kol. Po Brně se navíc na téměř polovině kol místní flotily svezete 15 minut z každé jízdy zdarma.

Nakupte chytré hračky ve VIDA! e-shopu

Chemická laboratoř, výbušná věda, souprava na první experimenty, výroba slizu, stavebnice dinosauřích koster, deskové hry, tvořivé sady i hlavolamy. To vše nově najdete na e-shopu zábavního vědeckého parku VIDA!

OC FUTURUM – nový sortiment i prostory pro restart podnikání

Není pochyb, že hned jak to bude možné, vypraví se jednotlivci i rodiny za nezbytnými nákupy, které museli dlouho odkládat. Obchodní Centrum FUTURUM v jižní části Brna je na tento okamžik plně připraveno a své návštěvníky navíc přivítá v krásných, nových prostorách.

KAM na procházku? A na co si dát pozor?

Lužánky, Špilberk, psí výběhy, parky, naučné stezky… Možností, kam se přímo v Brně vypravit se čtyřnohým parťákem, je mnoho. Některá místa však mají svá specifika.

Duben, ještě tam budem?

V době, kdy píšeme tyto řádky, netušíme, jaký bude stav po víkendu, natož v dubnu. To nám v TIC BRNO ale nebrání v pilné práci, abychom byli připraveni, až dojde k rozvolnění opatření a my všichni vyběhneme ven!