Pokud nás zatím nepustí do interiérů, snad bude v březnu alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Foto: Café Tungsram

Je to rok, co žijeme spíš doma a v on-line prostoru než kdekoli jinde.  12. 3. byl vyhlášen první nouzový stav. Vím to přesně, protože ten den namaloval David Cajthaml obrázek s kotětem a mnichem, který mi teď visí doma na zdi. Byl to rok improvizace, co se každodenního života týče, nevyjímaje trávení volného času. Brno ale naštěstí nabízí mnoho kratochvílí, kterými si lze i takovýto čas zpestřit.

Díky brněnské gastronomické scéně je například možné absolvovat cestu kolem světa, aniž bychom z naší milé moravské metropole vytáhli paty. V nabídce je kuchyně americká, arabská, japonská, vietnamská, italská, indická, norská, ruská, řecká, thajská… Takovou cestu kolem světa tak lze prostřednictvím jídla realizovat i během jediného víkendu. Něco si můžete uvařit sami, něco objednat s dovozem domů a pro něco si skočit do některého z otevřených okének. Co třeba v sobotu anglická snídaně, na oběd italská pizza (a víno) a na večeři mexické burrito? Nedělní snídaně by mohla být o francouzských palačinkách, na oběd nudle Pad Thai a víkend můžete zakončit třeba pravým ruským borščem? Nebo raději japonské sushi, vietnamské Bún bò Nam Bộ, norskou rybu, indické kuře Tandoori, egyptské koshari? Nabídka je opravdu pestrá.

A po dobrém jídle? Dobrá procházka! Pokud už vám po roce docházejí nápady, kam se jít projít, doporučuji hledat inspiraci na portálu GOtoBRNO.cz (najdete tu mimo jiné i gastronomického průvodce Gourmet Brno se seznamem otevřených okének). Zkuste si třeba projít město jako turista po základním poznávacím okruhu a prozkoumat top brněnské cíle. Je to zábava pro singl, pár, skupinu přátel i rodinu. S portálem můžete poznávat taky brněnské sochy, architekturu, divadla, naučné stezky, zeleň, přehradu, známé brněnské osobnosti atd. Můžete si zde také stáhnout průvodce do kapsy a projít s ním například kolonii Nový dům, geostezku, brněnské chrámy nebo navštívit brněnské vyhlídky. Nabídka procházek je totiž v Brně stejně pestrá jako ta gastronomická!

Díky brněnské gastronomické scéně je například možné absolvovat cestu kolem světa, aniž bychom z naší milé moravské metropole vytáhli paty. V nabídce je kuchyně americká, arabská, japonská, vietnamská, italská, indická, norská, ruská, řecká, thajská… 

No a kultura… Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky věřím, že její nabídka už v březnu nebude jen on-line. Že pokud nás zatím nepustí do interiérů, bude alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Protože, řekněme si otevřeně, naživo je naživo a i pro zapřisáhlé introverty, jako jsem já, je ten rok už trošku moc…

Lenka Němcová

TIC Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Astrovíkend – dny tajemna a zdraví

Poradny, stánky, meditace, workshopy. Výklad z ruky i karet. Alternativní medicína.
MUDr. David Frej – Silný imunitní systém.

Brno má nový meeting point s dechberoucím výhledem

Designové prostředí luxusního dýmkařského Ignis Clubu v samém centru Brna je jako stvořené k pracovním schůzkám. Pokud tedy nechcete trávit čas v kanceláři a toužíte svůj pracovní čas nebo meetingy s klienty trošku oživit, Ignis vám k tomu dá vše, co potřebujete.

YOGA i-D přidává druhý sál

Studio YOGA i-D, které najdete v samém srdci Brna na ulici Poštovská v budově bývalé pošty, se chystá překročit hranice jógy a stát se prostorem dýchajícím pro pohyb v jeho rozličných podobách – od kardia až po balet. Buďte u toho!

Umělecké rezidence v INDUSTŘE žijí modernismem

V průběhu letošního roku se vybraní umělci z Česka a ze zahraničí snaží nabídnout veřejnosti nový pohled na modernistickou architekturu v projektu Modernismus pro budoucnost 360/365.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.