Pokud nás zatím nepustí do interiérů, snad bude v březnu alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Foto: Café Tungsram

Je to rok, co žijeme spíš doma a v on-line prostoru než kdekoli jinde.  12. 3. byl vyhlášen první nouzový stav. Vím to přesně, protože ten den namaloval David Cajthaml obrázek s kotětem a mnichem, který mi teď visí doma na zdi. Byl to rok improvizace, co se každodenního života týče, nevyjímaje trávení volného času. Brno ale naštěstí nabízí mnoho kratochvílí, kterými si lze i takovýto čas zpestřit.

Díky brněnské gastronomické scéně je například možné absolvovat cestu kolem světa, aniž bychom z naší milé moravské metropole vytáhli paty. V nabídce je kuchyně americká, arabská, japonská, vietnamská, italská, indická, norská, ruská, řecká, thajská… Takovou cestu kolem světa tak lze prostřednictvím jídla realizovat i během jediného víkendu. Něco si můžete uvařit sami, něco objednat s dovozem domů a pro něco si skočit do některého z otevřených okének. Co třeba v sobotu anglická snídaně, na oběd italská pizza (a víno) a na večeři mexické burrito? Nedělní snídaně by mohla být o francouzských palačinkách, na oběd nudle Pad Thai a víkend můžete zakončit třeba pravým ruským borščem? Nebo raději japonské sushi, vietnamské Bún bò Nam Bộ, norskou rybu, indické kuře Tandoori, egyptské koshari? Nabídka je opravdu pestrá.

A po dobrém jídle? Dobrá procházka! Pokud už vám po roce docházejí nápady, kam se jít projít, doporučuji hledat inspiraci na portálu GOtoBRNO.cz (najdete tu mimo jiné i gastronomického průvodce Gourmet Brno se seznamem otevřených okének). Zkuste si třeba projít město jako turista po základním poznávacím okruhu a prozkoumat top brněnské cíle. Je to zábava pro singl, pár, skupinu přátel i rodinu. S portálem můžete poznávat taky brněnské sochy, architekturu, divadla, naučné stezky, zeleň, přehradu, známé brněnské osobnosti atd. Můžete si zde také stáhnout průvodce do kapsy a projít s ním například kolonii Nový dům, geostezku, brněnské chrámy nebo navštívit brněnské vyhlídky. Nabídka procházek je totiž v Brně stejně pestrá jako ta gastronomická!

Díky brněnské gastronomické scéně je například možné absolvovat cestu kolem světa, aniž bychom z naší milé moravské metropole vytáhli paty. V nabídce je kuchyně americká, arabská, japonská, vietnamská, italská, indická, norská, ruská, řecká, thajská… 

No a kultura… Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky věřím, že její nabídka už v březnu nebude jen on-line. Že pokud nás zatím nepustí do interiérů, bude alespoň přibývat venkovních akcí jakými byly v únoru Fanfáry NdBrass pro zdraví od Národního divadla Brno nebo vystoupení souboru Le Cabaret Nomade ve výloze Café Tungsram. Protože, řekněme si otevřeně, naživo je naživo a i pro zapřisáhlé introverty, jako jsem já, je ten rok už trošku moc…

Lenka Němcová

TIC Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.