Na čem právě pracuje malíř Samuel Paučo? A co pro něj znamená jaro v Brně? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem právě teď pracujete? 

Zaplaťpánboh sa múz súčasné restrikcie veľmi netýkajú, takže stále priebežne s chuťou tvorím a pracujem. Nedávno som sa pustil do večších formátov, ktoré síce navezujú na cyklus Potopa (2015 – do teraz), kde sa prelína abstraktná maľba s niečím čo by mohlo pripomínať krajinomaľbu, ale momentálne sa mi to kuriózne pod rukami transformuje a sám som zvedavý kam sa to nakoniec posunie. Je to také obdobie hladania nových možných ciest… A snáď bude čochvíľa i už dva krát posunutá výstava v galérií Etcetera a spoločná výstava Tady a Teď v brnenskom Dome Umenia.

Kde hledáte umění v době, kdy nemůže být prezentováno a nacházeno prostřednictvím výstav a dalších akcí?

Od minulého marca kedy mi manželka konečne vnútila „ťukací“ telefón a že si mám spravovať Instagram na mňa umenie vyskakuje furt. Samozrejme je ale živý kontakt s artefaktom a s atmosférou výstavy nenahraditeľný. V tejto súvislosti nutno podotknúť nezmyselnosť uzavretých galérie – to je vyložene zhovadilosť. Viac mi ale po pravde chýba hudobná produkcia a vlastná možnosť si spoločne s Alexeyom (Swing Pigs – Samuel Paučo, Alexey Aslamas) zahrať pred publikom a cez prestávku si dať ten krígel. Internet je dobrý sluha, ale špatný pán…

Co pro vás znamená jaro v Brně?

Brno je na jar ako stvorené. Okrem prostredia a kvitnúcej flóry, ale zásadne k miestnej atmosfére prispievajú otvorené kaviarne, krčmy a reštaurácie a čim ďalej tým sporejšie oblečené študentky, ergo to vyzerá že táto jar bude podobne chudobnejšia ako tá posledná. Výlet do prírody to ale istí…nazatial.

 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Vánoční dárek musí být skutečné překvapení, říkají majitelky obchůdku ByloByLibo

Jaká atmosféra panuje v obchůdcích ByloByLibo před Vánoci? Co je pro jejich majitelky ztělesněním skvělého vánočního dárku? A je součástí dárku i to, jak je zabalen a prezentován? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Vitamín C podávaný ve vysokých dávkách

Z 1 gramu klasického vitamínu C se dokáže střevní sliznicí vstřebat pouze menší část (přibližně 200 mg), zbytek se z těla vyloučí. Pokud podáme vitamin C ve zvýšené dávce nitrožilně, zvýšíme zásadně jeho koncentraci v buňkách a toto navýšení ihned pozitivně ovlivní fungování imunitního systému. Organizmus se tak stane výrazně odolnější proti infekcím a zánětům obecně.

Do Hůlkárny na Panskou

Stovky vycházkových holí, ale také  klobouky, bekovky, čepice a jiné doplňky, to vše nabízí příjemný obchod Hůlkárna.cz na Panské ulici. Abyste se měli o co opřít a zároveň vypadali stylově!

Červen ve znamení kávy a zmrzliny

Brno je již několik let známé svou dokonalou kavárenskou infrastrukturou, ne nadarmo se mu také přezdívá česká Mekka kávy. Každý si tady najde to své: od pražíren až po espresso bary nebo kávový festival. Kavárnám však začínají šlapat na paty zmrzlinárny, které zde najdeme skoro na každém rohu.

Zpátky do obchodů!

Pojďme si to říct na rovinu. Rozhodně vás nechceme všechny nahnat do obchodů. Přeci jen střídmost je dobrá nejen pro vás a vaši peněženku, ale také pro životní prostředí. Na druhou stranu městské nakupování jsme si museli odříkat poměrně dlouho, takže si nějaké to utrácení přeci jen zasloužíme.