Moravské Toskánsko patří podle časopisu Condé Nast Traveller mezi padesát nejkrásnějších míst světa. Foto: Piotr Skrzypiec

Dlouhé pásy hnědých a zelených polí, které, zdá se, nemají konce. Nádherně zvlněná krajina přezdívaná Moravské Toskánsko, již velmi dobře znají fotografové z celého světa, byla v roce 2016 renomovaným časopisem Condé Nast Traveller zařazena do první padesátky nejkrásnějších míst světa.

Krajina jako z pohádky se nachází v okolí města Kyjova a patří do tzv. Kyjovské pahorkatiny. Kromě silného zvlnění ji zdobí osamělé kapličky, boží muka, linie remízků a ostrůvků. Oblast nenarušují žádné elektrické dráty, domy nebo komíny v dálce. Prostě klenot České republiky. Podobných míst na světě je velmi málo. Konkrétně dvě. Jedno se samozřejmě nachází v Itálii, tedy italské Toskánsko, a druhé najdete na severozápadě USA kolem města Palouse. Na tamější krajině je dokonce důkladně postaven cestovní ruch. Speciální stezky vedou fotografy těmi nejkrásnějšími místy.

Moravské Toskánsko
Okolí Kyjova
www.moravsketoskansko.cz   

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.

Není zámek jako zámek, vzkazují Lysice

Na co se můžete o prázdninách těšit v krásných prostorách Státního zámku Lysice?

Znojemské kulturní léto

Tento způsob kulturního léta ve Znojmě se bude líbit. Čekají vás desítky zážitkových večerů u rotundy, multižánrový minifestival Playáda, přesunuté Pivní slavnosti, Divadelní Louka, Slavnosti okurek, Znojmo žije divadlem nebo program na Káře.