Kristýna Malíková z Artu © Oliver Staša

Dveře Artu i sálů jsou sice pořád zavřené, v kině se nicméně stále pracuje. A to nejen na on-line projekcích či na přípravách filmových kvízů a dalšího obsahu. Tým se aktivně věnuje také podávání žádostí a grantů, i drobným úpravám zákulisí. 

V Artu tak probíhá lakování, natírání, vrtání, utahování šroubků i pečlivý úklid všech zákoutí. Po otevření se můžete těšit na vyladěné kinové prostory – například artovská pokladna se nově pyšní stabilním monitorem pro pohodlnější výběr sedaček a také obrazovkou pro digitální postery.

Kochat se také mohou fanoušci kinového merchandise, který najdete vystavený v oknech Café Art. Artovské batůžky, ponožky a další si můžete objednat na webu. Nespí ani Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16, jehož 62. ročník proběhne v říjnu. Tým už také vybral letošnímu ročníku motto, které zní We Can Do It, a také nakoukává první přihlášené kraťasy. V kině je stále co dělat, Art už se ale nemůže dočkat, až vám všechny novinky představí osobně!

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mezipatra v Brně

Od 13. do 20. listopadu proběhne v Brně queer filmový festival Mezipatra, jehož letošním tématem je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Off programovou sekci sekci.

Future Gate Sci-fi Film Festival 2021

Osmý ročník festivalu Future Gate proběhne v Brně od 21. do 26. září.

Do kina zve Anežka Opatrná

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Pohodlné sedačky, obří plátno, chroupání popcornu, přátelé, filmové zážitky. Víte, jak dlouho jsme čekali na otevření kin? Necelých osm měsíců! Hrůza. Ale věci se pomalu začínají vracet do normálu a vy se opět můžete v létě těšit na skvělé filmy. Věřte, že na své si přijde úplně každý.

Letní večery budou patřit premiérám pod širým nebem

Kino Art opět vyráží na prázdniny, tentokrát se vydá do krásného areálu Nové Zbrojovky! Zde díky technologii DCP promítne nejen klasické letní hity a stálice stříbrného plátna, ale také očekávané filmové premiéry.

Na co v létě zajít do kina?

Na co se podívat v létě? V tomto článků přinášíme hned několik tipů na filmové novinky.