Karel Semotam ze Znojemské Besedy věří, že letošní vinobraní si opět užijeme v plné síle. Foto: Znojemská Beseda

To, že jsme v loňském roce museli zrušit Znojemské historické vinobraní, nás bolelo. Dlouho jsme všechny napínali a vlastně čekali, že se situace zlepší. V posledních letech jsme se s návštěvností vyšplhali až na bezmála 90 000 návštěvníků, a tak bude i letos nad vinobraním viset jeden velký otazník. 

S ohledem na opatření, která nás budou čekat. O to víc se snažíme věřit tomu, že letošní ročník je na dobré cestě. Část programu se nám podařilo minulý rok odtajnit, takže už teď je jasné, že se můžete těšit na velkolepý průvod krále Jana Lucemburského, koncerty interpretů, jako jsou Chinaski, Richard Müller, Mikolas Josef, Lucie Bílá, James Harries a spousta dalších. Kromě toho vás budou čekat tři dny plné zážitků a historické atmosféry na 13 scénách tak, jak ji znáte. Kdo si neschoval vstupenku zakoupenou na minulý ročník, může si ji pořídit už teď, a to prostřednictvím sítě Ticketstream. Aktuální informace můžete sledovat na webu nebo na Facebooku.

Karel Semotam

vedoucí marketingu

Znojemské vinobraní
Znojemská Beseda
www.znojemskevinobrani.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.

Není zámek jako zámek, vzkazují Lysice

Na co se můžete o prázdninách těšit v krásných prostorách Státního zámku Lysice?

Znojemské kulturní léto

Tento způsob kulturního léta ve Znojmě se bude líbit. Čekají vás desítky zážitkových večerů u rotundy, multižánrový minifestival Playáda, přesunuté Pivní slavnosti, Divadelní Louka, Slavnosti okurek, Znojmo žije divadlem nebo program na Káře.