Karel Semotam ze Znojemské Besedy věří, že letošní vinobraní si opět užijeme v plné síle. Foto: Znojemská Beseda

To, že jsme v loňském roce museli zrušit Znojemské historické vinobraní, nás bolelo. Dlouho jsme všechny napínali a vlastně čekali, že se situace zlepší. V posledních letech jsme se s návštěvností vyšplhali až na bezmála 90 000 návštěvníků, a tak bude i letos nad vinobraním viset jeden velký otazník. 

S ohledem na opatření, která nás budou čekat. O to víc se snažíme věřit tomu, že letošní ročník je na dobré cestě. Část programu se nám podařilo minulý rok odtajnit, takže už teď je jasné, že se můžete těšit na velkolepý průvod krále Jana Lucemburského, koncerty interpretů, jako jsou Chinaski, Richard Müller, Mikolas Josef, Lucie Bílá, James Harries a spousta dalších. Kromě toho vás budou čekat tři dny plné zážitků a historické atmosféry na 13 scénách tak, jak ji znáte. Kdo si neschoval vstupenku zakoupenou na minulý ročník, může si ji pořídit už teď, a to prostřednictvím sítě Ticketstream. Aktuální informace můžete sledovat na webu nebo na Facebooku.

Karel Semotam

vedoucí marketingu

Znojemské vinobraní
Znojemská Beseda
www.znojemskevinobrani.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.