Objevte radost z pohybu on-line Foto: Yoga Garden

V době povinného domácího vězení je stále těžší se pravidelně hýbat. Většina z nás pracuje z domova, sportovní aktivity jsou omezené, venku panuje zima, a tak je posedávání a polehávání na programu dne více než dřív. 

Sedavý způsob života napomáhá řadě chronických onemocnění. Ti, kdo sedí celý den za počítačem a mají problémy se zády, krční páteří, ale i koleny, o tom ví své. Celodenní sezení přispívá také ke kardiovaskulárním onemocněním či cukrovce.

Moderní technologie nám vše usnadňují a činí nás pohodlnými, pandemie koronaviru pak tuto situaci ještě zhoršila. O to více je pravidelné cvičení či chůze otázkou silné vůle a důsledné pravidelnosti. Klíčem je vnímat radost z možnosti, že můžete udělat něco pro své tělo, a tím pádem i psychiku. 

Zařaďte do svého života více procházek. Denně by člověk měl ujít minimálně 10 000 kroků, to je fakt, na kterém se shoduje většina odborníků. Pořiďte si krokoměr nebo si stáhněte aplikaci na počítání kroků do vašeho telefonu. U chůze můžete poslouchat třeba audioknihu a hned vám vycházka rychleji uteče.

Pokud máte doma výtah, zkuste ho ze svého života úplně vypustit. Claudia Cardinale v jednom rozhovoru prozradila, že tajemství její krásné postavy tkví v tom, že chodí celý život po schodech pěšky. A také cvičte a protahujte tělo, takových 20 minut denně úplně stačí. Každý pohyb je lepší než žádný pohyb. Pro inspiraci jsme pro vás připravili průřez jógovými a pohybovými studii, které nabízí lekce on-line.

Pohyb (on-line) a krabičkové diety

Yoga Garden
Zapojte se do jógové komunity
www.yogagarden.cz
Článek u nás na webu

Fitnesee
On-line TV studia BeFit, rozmanité tréninky.
www.fitnesee.com
Článek u nás na webu

Fyziobalance
Fyzioterapeutické lekce pro rovnováhu.
www.fbbrno.cz

SmartGym.cz
Silové tréninky, jumping i jóga.
www.smartgym.cz

Aktiv box
Mnohem více než krabičková dieta
www.activbox.cz

Zdravé stravování
Buď fit se zdravými krabičkami
www.zdravestravovani.cz 

Easy diet
Chutné stravovací programy
www.easydiet.cz

Decathlon
On-line nakoupíte, vše co na sport potřebujete.
www.decathlon.cz

Punk Jóga
Zkuste jógu jinak
www.punkjoga.cz
Článek u nás na webu

Centrum tance
Lekce tance vám stoprocentně zvednou náladu.
https://www.centrumtance.cz

Gym&Joy
Cvičení je radost s viditelnými výsledky.
www.gymandjoy.cz

Nordic Sports
Naučte se správně chodit na kurzech Nordic walking.
www.nordicsports.cz

Ski Centrum Brno
Půjčte si běžky a vyrazte na hory.
www.skicentrumbrno.cz

​Yoga i-D
Objevte svoji jógovou identitu.
www.fb.com/yogaid.cz
Článek u nás na webu

Pfeferonka Yoga Centrum
Sport Balkán
Cílem studia je rozkrýt pro vás terapeutický přesah jógy.
www.pfeferonkayoga.cz
Článek u nás na webu

Yoga Shala Brno
V Yoga Shala Brno jógu pouze necvičí – jógu tu žijí.
www.yogashalabrno.cz
Článek u nás na webu

Tasty box
Krabičky na celý týden
www.tastybox.cz/rozvoz
Článek u nás na webu

Barbora Olšanová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Soukromé wellness ve FAIRHOTELU

Vypněte a zrelaxujte, i když nejste hotelovým hostem. Všichni občas potřebujeme čas pro sebe. Ať už hledáte klid na přemýšlení, nebo naopak místo, kde můžete chvíli úplně vypnout, ve wellness v FAIRHOTELU vás nikdo rušit nebude. Dokonce můžete spojit příjemné s užitečným, tedy privátní saunu s večeří ve FAIRCAFE.

Areál v krásném prostředí Vysočiny láká na sportovní radovánky

Trasy pro cyklistické i pěší výlety po okolí, možnost sportovního vyžití pod střechou i širým nebem, koupání v rybnících, lesy plné borůvek a hub. To vše v sobě snoubí rekreační středisko Jasenka v srdci Vysočiny, které nově provozuje společnost STAREZ – SPORT, a. s. Místo pro aktivní odpočinek zde mohou naleznout zejména školy, ale vyžití se nabízí také pro firmy či jednotlivce.

Wellness ráj u Brněnské přehrady

Zastavte se a vydechněte si. Zažijte pocit uvolnění a vnitřního klidu v prostředí Podkomorských lesů a objevte unikátní saunový svět a termální bazény v Infinit Maximus na Brněnské přehradě.

Kam na in-liny?

Léto přeje také jedné z čím dál oblíbenějších pohybových aktivit v Brně – in-line bruslení. Ve městě a v blízkém okolí najdete mnoho zajímavých tras i pořádaných závodů, na kterých můžete ověřit své dovednosti nebo si jen při jízdě zarelaxovat.

Vodní sporty v Brně

Dnes je pro nás především místem, kam chodíme relaxovat, vykoupat se, dát si pivo a zasportovat si. O čem mluvíme? O Brněnské přehradě, místě, které nám může díky jeho rozloze i blízkosti z centra leckteré město závidět.