Vysílací studio © Káznice LIVE

Česko stále dusí koronavirus. Všechno je zavřené a kulturu můžeme sledovat jen on-line. Vysílací studio Káznice LIVE proto pokračuje i na jaře. Alespoň na monitorech počítačů a displejích mobilů tak dává umělcům možnost živě vystoupit před jejich publikem a díky spolupráci s Donio.cz jim nabízí i možnost příjmů z dobrovolného vstupného od diváků. 

Dobrovolnické nadšení realizačního týmu umožňuje zajišťovat pravidelná vysílání ve dvoutýdenním rytmu. Na březen jsou připraveny tři přenosy. Ve čtvrtek 4. 3. před kamerami moderátor Filip Teller vyzpovídá herečku Simonu Babčákovou a kněze a filozofa Marka „Orko“ Váchu. Po jejich rozhovoru vystoupí hudebník, zpěvák a skladatel Roman Dragoun. Ve středu 17. 3. proběhne koncert dvou velmi odlišných hudebních formací. Nejdříve zahrají manželé Havlovi jejich minimalistickou, meditativně laděnou a řadou neevropských kultur ovlivněnou hudbu. Vzápětí po nich do nástrojů zaduje žesťový kvintet jménem NdBrass složený ze sólistů Národního divadla Brno. Ve středu 31. 3. nejprve vystoupí trio brněnského skladatele a kytaristy Františka Chaloupky a následovat budou Radim Zenkl a Ondra Kozák a jejich bluegrassové, swingové, keltské a world music tradicionály v osobitých aranžmá.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

JazzFestBrno slaví 20 let

Jak? Festivalem ve festivalu! Nabitý program letošního JazzFestBrno koncem srpna ozdobí akce v areálu Divadla Husa na provázku. Ve dvou sálech a na open-air Alžbětinské scéně popřeje svými vystoupeními festivalu ke kulatinám domácí jazzová špička.

Filharmonie Brno opět živě

Přesně za týden se Filharmonie Brno opět setká se svými posluchači. Bez jednoho dne přesně po osmi měsících. V reakci na rozvolnění připravila neplánovaný koncert s názvem Smíme prosit?, který odehraje celkem čtyřikrát.

Brzy už vyrazíme na koncerty

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat.

Brňan, který dobyl svět

„Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem” zpíval Orchestr Gustava Broma a tato píseň vítala do roku 2020 na brněnském hlavním nádraží cestující od nás i z okolních států. A právě ze sousedního Slovenska přijel v mládí se svou matkou a bratrem i Gustav Brom. Tedy ještě Gustav Frkal, který se narodil 22. května 1921 ve Veľkých Levárech.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.