Vysílací studio © Káznice LIVE

Česko stále dusí koronavirus. Všechno je zavřené a kulturu můžeme sledovat jen on-line. Vysílací studio Káznice LIVE proto pokračuje i na jaře. Alespoň na monitorech počítačů a displejích mobilů tak dává umělcům možnost živě vystoupit před jejich publikem a díky spolupráci s Donio.cz jim nabízí i možnost příjmů z dobrovolného vstupného od diváků. 

Dobrovolnické nadšení realizačního týmu umožňuje zajišťovat pravidelná vysílání ve dvoutýdenním rytmu. Na březen jsou připraveny tři přenosy. Ve čtvrtek 4. 3. před kamerami moderátor Filip Teller vyzpovídá herečku Simonu Babčákovou a kněze a filozofa Marka „Orko“ Váchu. Po jejich rozhovoru vystoupí hudebník, zpěvák a skladatel Roman Dragoun. Ve středu 17. 3. proběhne koncert dvou velmi odlišných hudebních formací. Nejdříve zahrají manželé Havlovi jejich minimalistickou, meditativně laděnou a řadou neevropských kultur ovlivněnou hudbu. Vzápětí po nich do nástrojů zaduje žesťový kvintet jménem NdBrass složený ze sólistů Národního divadla Brno. Ve středu 31. 3. nejprve vystoupí trio brněnského skladatele a kytaristy Františka Chaloupky a následovat budou Radim Zenkl a Ondra Kozák a jejich bluegrassové, swingové, keltské a world music tradicionály v osobitých aranžmá.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.