Divadlo Radost uvede Hamleta na závěr této sezony. Foto: René Šujan

Před 420 lety napsal Shakespeare jednu z nejslavnějších tragédií všech dob: Hamleta. Byl mnohokrát uveden, několikrát zfilmován, postava Hamleta se stala archetypem a v divadelním slangu se činoherním hercům přezdívá Hamleti.

Divadlo Radost uvede Hamleta na závěr této sezony – ovšem poněkud jinak, než bývá zvykem: totiž jako komedii inspirovanou jadrnou poetikou jarmarečních kočovných loutkářů. Podobně jako u loutkářských her uváděných starými kočovnými společnostmi bude také Hamlet Divadla Radost veselou podívanou, ve které si všichni utahují ze všech a sám Hamlet má mnohem blíž k harlekýnovi a ironickému kašpárkovi než k hloubavému intelektuálovi. Interiérová verze bude uváděna na velké scéně Divadla Radost, exteriérová se bude odehrávat na divadelním voze, který může přijet za diváky kamkoli. Bude zabydlen členy kočovné společnosti, která má v repertoáru jedinou inscenaci – loutkového Hamleta, jehož vražedný princip se jich zmocní víc, než by si sami přáli…

11/6
Hamlet on the Road
Divadlo Radost
Bratislavská 32, Brno
www.divadlo-radost.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Klub mladých diváků Brno

Studujete a máte rádi divadlo? Výborně. Díky novému projektu brněnského HaDivadla se můžete stát členem Klubu mladých diváků. Kromě kartičky zajišťující vstup na vybraná představení za velmi výhodnou cenu se s členstvím pojí také možnost účastnit se různých setkání, večírků, workshopů a diskusí.

Peter Grimes je zázrak

Janáčkova opera NdB připravila pro novou sezónu skutečnou operní perlu. Cenami ověnčený tým režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović společně nastudovali Petera Grimese od Benjamina Brittena, který je jedním z nejlepších britských skladatelů vůbec. Diváky čeká skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.