Foto: LuckyMan Films

Filmová kancelář Brno / Brno Film Office vznikla pod TIC BRNO v roce 2017 a od svého založení spolupracovala na více než 20 celovečerních hraných filmech, zahraničních projektech, televizních seriálech a minisériích. Na rok 2021 chystá 6 premiér.

Brno Film Office patří do prestižní sítě evropských filmových kanceláří EUFCN a je klíčovým partnerem pro filmové produkce při přípravách natáčení v regionu. Na svém kontě má například válečné drama Nabarvené ptáče, snímek Poslední aristokratka, seriál Romanovci, celovečerní filmy Modelář a Zátopek, minisérii Marie Terezie, seriál The Letter for the King a důležitou součástí její práce je zapojení místních firem, kreativců a živnostníků.

Jak všichni Brňáci ví, Nuda v Brně rozhodně není, a není to ani jediný film, který se zde kdy natočil. Ačkoliv jsme všichni prožívali minulý rok v útlumu, podařilo se uskutečnit několik zajímavých projektů. Ve výběru lokací i zabezpečení natáčení byla filmařům nápomocná právě Brno Film Office. Také díky ní tak světlo světa v roce 2021 spatří hned 6 snímků:

10. 6. 2021 Mazel a tajemství lesa

Velká část natáčení filmu Mazel a tajemství lesa proběhla v Moravském krasu. Producent (např. Návrat idiota) a režisér Petr Oukropec sáhl po dalším rodinném filmu tentokrát v koprodukci s Německem a Slovenskem.

12. 8. 2021 Zátopek

Dlouho očekávaná premiéra odložená z loňského roku přiblíží příběh Emila Zátopka v režii Davida Ondříčka. V Brně se natáčelo na stadionu Za Lužánkami, hlavní roli ztvárnil Václav Neužil ml., jeho ženu Danu pak Martha Issová.

19. 8. 2021 Shoky & Morthy: Poslední velká akce

Bláznivá komedie o dvou youtuberech, kteří se snaží zachránit svou kariéru, se natáčela v okolí Nedvědice, ale také v centru Brna – například před Úrazovou nemocnicí nebo v hostelu Franz Kafka Špitál. Štěpán Kozub a Jakub Štáfek, podařené duo, které baví.

16. 9. 2021 Marťanské lodě 

Intimní příběh o lásce i tragickém konci vztahu přináší Marťanské lodě režiséra Jana Foukala. Z Brna toho uvidíte kus – natáčelo se například v bývalých lázních v Zábrdovicích, Paláci Jalta, Kabaretu Špaček, Kabinetu MÚZ nebo areálu Malá Amerika u hlavního nádraží. Slavnostní brněnská premiéra by se měla odehrát ve Scale.

21. 10. 2021 Il Boemo 

Velkolepý historický film o životě českého skladatele Josefa Myslivečka vás vtáhne do poloviny 18. století. Natáčení kromě Itálie, kde Mysliveček žil, probíhalo v rámci jihomoravského regionu v brněnském Mahenově divadle nebo na zámku v Bučovicích. V hlavní roli se představí Vojtěch Dyk, režie Petr Václav.

25. 11. 2021 Přání Ježíškovi

Láska nebeská počesku? To možná bude Přání Ježíškovi, nový vánoční film režisérky Marty Ferencové. V této komedii, která pohladí i dojme, potkáte známé tváře, jako je Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Anna Polívková nebo Matěj Hádek. Ve filmu poznáte třeba Moravské náměstí, Velký Špalíček, Petrov nebo hotel Continental a řadu dalších míst.

Komu se nechce čekat na premiéry, může se již nyní vydat po stopách filmů a seriálů natáčených v Brně díky poznávacímu okruhu Poznej Brno a okolí ve filmu, který je součástí nabídky portálu GOtoBRNO.cz. A pokud na svých procházkách Brnem narazíte na zvýšený počet Nizozemců, nedivte se.  Brno totiž loni také díky své filmové kanceláři hostilo velmi oblíbenou nizozemskou reality show Wie is de Mol? (Kdo je zrádce?) Sledovanost dílu vysílaného 16. ledna byla dohromady 3 454 000 diváků, což byl podle všeho nejsledovanější pořad nejen za sobotu, ale i za celý týden. 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mezipatra v Brně

Od 13. do 20. listopadu proběhne v Brně queer filmový festival Mezipatra, jehož letošním tématem je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Off programovou sekci sekci.

Future Gate Sci-fi Film Festival 2021

Osmý ročník festivalu Future Gate proběhne v Brně od 21. do 26. září.

Do kina zve Anežka Opatrná

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Pohodlné sedačky, obří plátno, chroupání popcornu, přátelé, filmové zážitky. Víte, jak dlouho jsme čekali na otevření kin? Necelých osm měsíců! Hrůza. Ale věci se pomalu začínají vracet do normálu a vy se opět můžete v létě těšit na skvělé filmy. Věřte, že na své si přijde úplně každý.

Letní večery budou patřit premiérám pod širým nebem

Kino Art opět vyráží na prázdniny, tentokrát se vydá do krásného areálu Nové Zbrojovky! Zde díky technologii DCP promítne nejen klasické letní hity a stálice stříbrného plátna, ale také očekávané filmové premiéry.

Na co v létě zajít do kina?

Na co se podívat v létě? V tomto článků přinášíme hned několik tipů na filmové novinky.