Přečtěte si krátký rozhovor s foodblogerkou Alicí Karmašovou o budoucnosti gastronomie nebo o tom, co by vzkázala lidem, kteří nevaří, protože si myslí, že na to nemají čas.

Brno je zvláštní a naprosto své – kdo ho důvěrně nepoznal, nepochopí, co na něm vidíme. Co je takovým Brnem mezi jídly/recepty?

Já bych Brno přirovnala k avokádu. Na první pohled zvenčí není úplně lákavé, ale jakmile mu dáte šanci, rozkrojíte ho a někdo vám z něj udělá vynikající snídani, tak se prostě zamilujete. Avokádo má spoustu podob, resp. využití: naslano v kombinaci s vajíčkem, uzeným lososem nebo nasladko v podobě delikátní čokoládové pěny s malinami. A tak je to i s Brnem… I to má spoustu podob a každý si v něm najde to své. Když vás někdo dobře provede, ukáže vám brněnská zákoutí, bistra, kavárny a jeho celkový klid a pohodu (přestože jsme druhé největší město ČR), tak se prostě nejde nezamilovat.  

Co myslíte, že budou probíhající omezení do budoucna znamenat pro gastronomii? 

V první řadě pevně věřím, že veškerá omezení již brzy skončí a vše se vrátí zase „do normálu“. Gastrosvět už ale samozřejmě nebude jako předtím. Spousta podniků bohužel kvůli pandemii musela definitivně zavřít své provozy. Na druhou stranu ti, kteří vydrželi, se snaží stále vymýšlet nové produkty a být blíž svým klientům. Je to zajímavé, ale mnoho podniků tato situace vlastně posunula dál, začaly se zlepšovat a více naslouchat svým zákazníkům a plnit jejich přání. Spousta podniků se poslední roky řídila heslem „do hospody se vždy chodilo, vždy se chodit bude a když je zákazník nespokojený, tak ať jde, však přijde jiný“. Toto již nebude platit a věřím, že ti, kteří vydrží, se o to víc budou snažit, ceny se samozřejmě zvednou, ale tím se zvýší i kvalita služeb. Zároveň myslím, že spousta lidí se díky pandemii naučila vařit si doma a již nebudou tolik vyhledávaná obědová menu. Lidé si do restaurace budou chodit opravdu pochutnat a užít si to jídlo.      

Máte nějaký vzkaz pro lidi, kteří nevaří, protože si myslí, že na to nemají čas?

Život je o prioritách a nikoho nejde do ničeho nutit. Avšak dnešní recepty a styl stravování již není takový jako za dob našich babiček. Zdravé a chuťově výborné jídlo jde lehce vykouzlit za pár minut a to je i motto mého blogu: S Alishou v kuchyni, aneb zdravější vaření s radostí a bez stresu. Většina receptů sestává z cca 5 hlavních ingrediencí a je hotových do 30 minut s minimem špinavých hrnců. Opravdu se nebojte zkusit si doma něco uvařit, nejenže víte z jakých surovin je jídlo uvařené, ale třeba ve vaření můžete najít i jistý způsob relaxace a stmelení rodiny, jako se to stalo mně.     

 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Zkušenosti z improvizačního divadla v politice využívám neustále, říká hejtman Jan Grolich

Rok je ve funkci hejtmana Jihomoravského kraje. Předtím deset let působil coby starosta obce Velatice kousek od Brna. Jaký byl přechod z komunální politiky do krajské? Proč se na jižní Moravě líbí filmařům i turistům? A jak kraj pomůže strádajícím pořadatelům kulturních akcí? S Janem Grolichem jsme se bavili o kultuře, gastronomii i setkání s papežem.

Základem je otevřená mysl, nechci být stará konzerva, říká ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc

Vzniknou za vilou Tugendhat nové Lužánky? Povede na Špilberk lanovka? A jak přiblížit instituci, jako je Muzeum města Brna, mladé generaci? S jeho ředitelem Zbyňkem Šolcem jsme si povídali o Brně, umění, architektuře i plánech do budoucna.

Na Brně mě baví, že je multižánrové, říká Hana Holišová

Jaký byl podzimní návrat na divadelní prkna? Jak se pěti hercům zkouší dvě role? A je těžší lidi rozesmát, nebo dojmout? S herečkou a zpěvačkou Hanou Holišovou jsme si povídali o muzikálu Pretty Woman, vystupování s big bandem i metalovou kapelou, o hledání rovnováhy… a samozřejmě o Brně!

Do Prahy se jeďte podívat, do Brna bydlet, říká nadšený učitel angličtiny Broňa

Každý se může naučit anglicky. Alespoň podle Bronislava Sobotky, nadšeného učitele angličtiny z Brna. Broňu znáte z jeho oblíbeného YouTube kanálu, v srpnu vyšla jeho kniha Zamilujte se do angličtiny. Jak se z „trouby na jazyky“ stane učitel na letní škole na Oxfordu? Rozhovor o studiích, českém školství, motivaci a síle správného přístupu.

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.