Přečtěte si krátký rozhovor s foodblogerkou Alicí Karmašovou o budoucnosti gastronomie nebo o tom, co by vzkázala lidem, kteří nevaří, protože si myslí, že na to nemají čas.

Brno je zvláštní a naprosto své – kdo ho důvěrně nepoznal, nepochopí, co na něm vidíme. Co je takovým Brnem mezi jídly/recepty?

Já bych Brno přirovnala k avokádu. Na první pohled zvenčí není úplně lákavé, ale jakmile mu dáte šanci, rozkrojíte ho a někdo vám z něj udělá vynikající snídani, tak se prostě zamilujete. Avokádo má spoustu podob, resp. využití: naslano v kombinaci s vajíčkem, uzeným lososem nebo nasladko v podobě delikátní čokoládové pěny s malinami. A tak je to i s Brnem… I to má spoustu podob a každý si v něm najde to své. Když vás někdo dobře provede, ukáže vám brněnská zákoutí, bistra, kavárny a jeho celkový klid a pohodu (přestože jsme druhé největší město ČR), tak se prostě nejde nezamilovat.  

Co myslíte, že budou probíhající omezení do budoucna znamenat pro gastronomii? 

V první řadě pevně věřím, že veškerá omezení již brzy skončí a vše se vrátí zase „do normálu“. Gastrosvět už ale samozřejmě nebude jako předtím. Spousta podniků bohužel kvůli pandemii musela definitivně zavřít své provozy. Na druhou stranu ti, kteří vydrželi, se snaží stále vymýšlet nové produkty a být blíž svým klientům. Je to zajímavé, ale mnoho podniků tato situace vlastně posunula dál, začaly se zlepšovat a více naslouchat svým zákazníkům a plnit jejich přání. Spousta podniků se poslední roky řídila heslem „do hospody se vždy chodilo, vždy se chodit bude a když je zákazník nespokojený, tak ať jde, však přijde jiný“. Toto již nebude platit a věřím, že ti, kteří vydrží, se o to víc budou snažit, ceny se samozřejmě zvednou, ale tím se zvýší i kvalita služeb. Zároveň myslím, že spousta lidí se díky pandemii naučila vařit si doma a již nebudou tolik vyhledávaná obědová menu. Lidé si do restaurace budou chodit opravdu pochutnat a užít si to jídlo.      

Máte nějaký vzkaz pro lidi, kteří nevaří, protože si myslí, že na to nemají čas?

Život je o prioritách a nikoho nejde do ničeho nutit. Avšak dnešní recepty a styl stravování již není takový jako za dob našich babiček. Zdravé a chuťově výborné jídlo jde lehce vykouzlit za pár minut a to je i motto mého blogu: S Alishou v kuchyni, aneb zdravější vaření s radostí a bez stresu. Většina receptů sestává z cca 5 hlavních ingrediencí a je hotových do 30 minut s minimem špinavých hrnců. Opravdu se nebojte zkusit si doma něco uvařit, nejenže víte z jakých surovin je jídlo uvařené, ale třeba ve vaření můžete najít i jistý způsob relaxace a stmelení rodiny, jako se to stalo mně.     

 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Na špercích mě baví osobní přesah, říká Jonáš Novák z Gold atelieru

Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?