Ve virtuální prohlídce, při níž je možné použít 3D brýle, uvidíte prostory knihovny včetně těch, které jsou pro veřejnost obvykle nepřístupné. Foto: KJM

K příležitosti stého výročí spustila Knihovna Jiřího Mahena v Brně pro veřejnost 3D vizualizaci Ústřední knihovny a Mahenova památníku. Čtenáři a příznivci tak budou moci navštívit prostory knihovny i virtuálně z pohodlí domova. 

Dozvědí se, co vše knihovna nabízí a jak funguje. Během virtuální návštěvy bude mít návštěvník možnost zapojit se do kvízu, v němž musí zodpovědět devět otázek. Získané heslo pak odešle pomocí dotazníku a tři šťastlivci každý měsíc vyhrají hodnotné ceny. Knihovna Jiřího Mahena v Brně zůstává se svými čtenáři i během pandemie. V úterý 6. 4. 2021 od 18.00 prostřednictvím živého vysílání na Facebooku knihovny přivítá básníka, prozaika a výtvarníka Viktora Špačka. Autor sbírek básní Zmínky a případy (2007), Co drží Nizozemí (2010), Nejasný rozměr (2015) a sbírky povídek Něco cirkusového (2015) si pro diváky připravil autorské čtení ze své tvorby. Součástí večera bude i debata s autorem, do které mají diváci možnost zapojit se formou komentářů pod videem.

6/4
Spisovatelé do knihoven: Viktor Špaček
Knihovna Jiřího Mahena v Brně
www.kjm.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Za knihami zve Marie Štefanidesová

Knihy napsané ženami často bývají označovány trochu pejorativní nálepkou „ženská literatura“. Pod takové označení se schová mnoho různých autorek s odlišným pohledem na svět i stylem psaní, což pak nedovoluje vyniknout talentovaným spisovatelkám, které si zaslouží pozornost samy o sobě.

Dubnové čtení

V tomto článku přinášíme tipy na dubnové knižní novinky. Pohodlně se usaďte a začtěte…

Spisovatelé do knihoven: Klára Vlasáková | 2/3

Třetí letošní večer věnovaný literatuře strávíme s dramaturgyní, publicistkou, literární kritičkou, scenáristkou a spisovatelkou Klárou Vlasákovou. Akce se uskuteční v úterý 2. března 2021 na FB profilu Knihovny Jiřího Mahena v Brně.

3D vizualizace Ústřední knihovny a Mahenova památníku

K příležitosti stého výročí spustila Knihovna Jiřího Mahena v Brně pro veřejnost 3D vizualizaci Ústřední knihovny a Mahenova památníku. Čtenáři a příznivci tak budou moci navštívit prostory knihovny i virtuálně z pohodlí domova.

Březnové čtení

Pohodlně se usaďte a začtěte do oblíbené knihy. V tomto článku přinášíme tipy na březnové novinky.