Ve virtuální prohlídce, při níž je možné použít 3D brýle, uvidíte prostory knihovny včetně těch, které jsou pro veřejnost obvykle nepřístupné. Foto: KJM

K příležitosti stého výročí spustila Knihovna Jiřího Mahena v Brně pro veřejnost 3D vizualizaci Ústřední knihovny a Mahenova památníku. Čtenáři a příznivci tak budou moci navštívit prostory knihovny i virtuálně z pohodlí domova. 

Dozvědí se, co vše knihovna nabízí a jak funguje. Během virtuální návštěvy bude mít návštěvník možnost zapojit se do kvízu, v němž musí zodpovědět devět otázek. Získané heslo pak odešle pomocí dotazníku a tři šťastlivci každý měsíc vyhrají hodnotné ceny. Knihovna Jiřího Mahena v Brně zůstává se svými čtenáři i během pandemie. V úterý 6. 4. 2021 od 18.00 prostřednictvím živého vysílání na Facebooku knihovny přivítá básníka, prozaika a výtvarníka Viktora Špačka. Autor sbírek básní Zmínky a případy (2007), Co drží Nizozemí (2010), Nejasný rozměr (2015) a sbírky povídek Něco cirkusového (2015) si pro diváky připravil autorské čtení ze své tvorby. Součástí večera bude i debata s autorem, do které mají diváci možnost zapojit se formou komentářů pod videem.

6/4
Spisovatelé do knihoven: Viktor Špaček
Knihovna Jiřího Mahena v Brně
www.kjm.cz

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Zaostřeno na Bělorusko

Ambasáda nezávislé běloruské kultury při Centru experimentálního divadla iniciuje a organizuje mimořádný projekt Zaostřeno na Bělorusko / Visegrad focus: Belarus, který se uskuteční ve dnech 23. 9. až 26. 9. 9. 2021.

Co si přečíst v létě?

Pohodlně se usaďte a začtěte… Tipy na letní čtivo jsou tady!

Na autorské čtení zve Petr Minařík

Od prvního do posledního července bude v Brně pobíhat Měsíc autorského čtení. To už je téměř tradiční letní oznámení. Koneckonců, děje se tak už 22 let. A přesto je letošní ročník v mnoha ohledech mimořádný, jiný.

Vychází doplněné vydání knihy o brněnských sochách

Všímáte si brněnských soch? Víte, že Univerzitní kampus Bohunice je vlastně pozoruhodným sochařským parkem? A znáte nové sochy v ulicích města?

Za knihami zve Tereza Matoušková

Také patříte mezi vášnivé čtenáře, kteří se probírají romány na poličkách v knihkupectví? Máte rádi zvuk šustících stránek? Milujete vůni papíru? Pak věřím, že i pro vás byla tato zima obzvlášť dlouhá a vyčerpávající. Bezpochyby jste se nemohli dočkat, až obchody znovu otevřou.