Centrum Brna brzo s prvky rozšířené reality © TIC BRNO Michal Růžička

Když nemůžete projekty realizovat, můžete je připravovat. A tak se v TIC BRNO nyní připravuje úplná novinka – turistický průvodce Brnem formou aplikace s prvky rozšířené reality.

Že nevíte, o co jde? Toto moderní a inovativní vizuální dílo pracující s prostředky rozšířené reality vám realitu, kterou zažíváte, díky vašemu mobilu namířenému na konkrétní objekt rozšíří o jeho animovaný digitální záznam. Aplikace zábavnou formou představí Brno a jeho vybraná specifika a klíčová témata, jakými jsou například architektura, historie, významné památky… Určena je pro širokou veřejnost, nejvíc ji asi využijí mladí lidé od 10 do 35 let a mladé rodiny s dětmi. Digitální záznamy objektů ve 3D animaci bude možné sledovat na operačních systémech Android (od verze Android 7.0) a iOS (od verze iOS 10) a informace si přečíst v češtině a angličtině. Základní trasa počítá s osmi místy, která budou obsahovat nejen rozšířenou realitu, ale také interaktivní kvízy či zábavné animace.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Fenomén Brno Underground nabízí mystický vodojem i autentický kryt

Jakmile začnete mít dost sluníčka a zatoužíte po ochlazení ve stínu, doporučujeme návštěvu brněnského podzemí.