Centrum Brna brzo s prvky rozšířené reality © TIC BRNO Michal Růžička

Když nemůžete projekty realizovat, můžete je připravovat. A tak se v TIC BRNO nyní připravuje úplná novinka – turistický průvodce Brnem formou aplikace s prvky rozšířené reality.

Že nevíte, o co jde? Toto moderní a inovativní vizuální dílo pracující s prostředky rozšířené reality vám realitu, kterou zažíváte, díky vašemu mobilu namířenému na konkrétní objekt rozšíří o jeho animovaný digitální záznam. Aplikace zábavnou formou představí Brno a jeho vybraná specifika a klíčová témata, jakými jsou například architektura, historie, významné památky… Určena je pro širokou veřejnost, nejvíc ji asi využijí mladí lidé od 10 do 35 let a mladé rodiny s dětmi. Digitální záznamy objektů ve 3D animaci bude možné sledovat na operačních systémech Android (od verze Android 7.0) a iOS (od verze iOS 10) a informace si přečíst v češtině a angličtině. Základní trasa počítá s osmi místy, která budou obsahovat nejen rozšířenou realitu, ale také interaktivní kvízy či zábavné animace.

TIC BRNO

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.