Na čem pracuje architekt a grafický designér Martin Hrdina a který brněnský interiér na něj při první návštěvě nejvíce zapůsobil? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Na čem teď pracujete, co chystáte?

Momentálně s kolegou Michalem Pavlíkem dohlížíme na realizaci nové hudební expozice v Lobkowiczkém paláci v Praze. Projekt řešíme už přibližně rok a teď s napětím sledujeme stavbu a těšíme se na vernisáž, která snad proběhne v dubnu. Dál pokračujeme na rozjetých projektech pro Mendelovo muzeum, Biologický ústav MU, nakladatelství MUNI Press, Muzeum romské kultury a Divadlo Husa na provázku.

Který brněnský interiér na vás při první návštěvě nejvíce zapůsobil?

Je to už starší vzpomínka, ale pamatuji si, že jsem byl nadšený z Café Blau od Atelieru RAW Tomáše Rusína a Ivana Wahly na Běhounské. Stěny kavárny byly obloženy podsvětlenými opaxity. Do té doby jsem u nás nikdy neviděl krásnější interiér kavárny. Je neuvěřitelná škoda pro Brno, že následní nájemci interiér zničili a cenné opaxity rozbili a vyhodili. Byla by to kultovka slavící letos 27 let.

Která budova v Brně by si podle vás zasloužila co nejdřív rekonstrukci?

Vrátil bych do původní podoby obě Zemanovy kavárny, Café Savoy, Bellevue a Café Museum.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Tvůrců se slibnou kariérou je v regionu celá řada, říká ředitelka JFF Pavlína Hobzová

S ředitelkou Jihomoravského filmového nadačního fondu Pavlínou Hobzovou jsme si povídali o mladých nadějích filmu i očekávaných snímcích.

DJ Opia: moje poslední rapový album bude Velkej průser

Je brněnský rap tvrdší než ten pražský? Jaké příběhy se dají spojit se zastávkami místní MHD? A co bude DJ Opia dělat, až vyjde jeho album Velkej průser? S výraznou osobností české hiphopové scény jsme si povídali o hudbě i street artu.

Zvu vás na Setkání spiklenců, říká Simona Hába Zmrzlá

S herečkou Simonou Hába Zmrzlou jsme si povídali třeba o tom, kde v této době najít odhodlání a optimismus nebo co pro ni znamená jaro v Brně. Čtěte v krátkém rozhovoru.

Kapela tryo: na vydání desky pod Kabinet Records jsme se domluvili během tří minut v šalině

Kytarista a zpěvák Šimon Podrazil, basistka Lucka Čejková a bubeník Hynek Čejka. To je brněnské tryo. Kapela se začala výrazněji projevovat na brněnské alternativní rockové scéně během roku 2018, kdy vydali EP Bedroom Jive, rok poté vydali EP s názvem Karl. Nyní vydali singl presence a chystají album sustainable gardening.

Architekti Chybik+Kristof: Plánujeme postavit školu v Himálaji

Na čem aktuálně pracují architekti Chybik+Kristof? A která historická brněnská budova je stále baví? Čtěte v krátkém rozhovoru.