Jak poslední měsíce vyplňuje čas ochuzený o hraní v divadle herec Jan Lepšík? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Jak poslední měsíce vyplňujete čas ochuzený o hraní v divadle?

Mým domovem se stala Bratislava a čas trávím tady s partnerkou a jejími dětmi. Maluji, píši filmový scénář a také přemýšlím o připravovaném divadelním projektu inspirovaném sebranými pohádkami P. Dobšinského. Občas se vykoupu v Dunaji nebo si zaběhám venku s pejskem. Večer si čteme a pak jdeme spát.  

Na pozitivnější notu: která role vás za vaši dosavadní hereckou kariéru nejvíce bavila?

Rád hraji strýčka Váňu. Je to v podstatě tragikomická postava. Nešťastník, který se utápí v nenaplněné lásce. Ne že by mě bavila sebetrýzeň, ale tahle postava má na konci jisté prozření a prozření mi přijde pro dnešní dobu důležité. Vidět sebe a svět takový, jaký je. Nic si nepřikrášlovat a žít život v jeho obyčejnosti a poctivosti, tam hledat to vzácné. 

V jakých projektech/představeních vás, pokud to dobře půjde, uvidíme v roce 2021?

V HaDivadle je nazkoušený a k premiéře připravený Moby Dick, kde hraji roli prvního důstojníka Starbucka. S partnerkou Elou Lehotskou chceme na jaře obnovit představení Môj Moja, projekt jen pro dva diváky, což je, myslím, v dnešní době pandemických opatření cesta, jak by mohlo divadlo přežít. 

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Hrdinové Marťanských lodí mají společnou žízeň po životě, říká Martin Kyšperský

Film Marťanské lodě, natáčený v Brně a v Norsku, má premiéru 9. září, do kin vtrhne o týden později. Hlavních rolí se chopili Eliška Křenková a Martin Kyšperský, který v autobiografickém příběhu hraje sám sebe. S brněnským hudebníkem a hercem jsme si povídali nejen o filmu samotném, ale i o poslední desce kapely Květy, spolupráci s Lenkou Dusilovou a inspiraci v brněnských zákoutích.

Na špercích mě baví osobní přesah, říká Jonáš Novák z Gold atelieru

Co vedlo Jonáše Nováka pokračovat v rodinné tradici? Jaké šperky, které vznikají v dílně Gold atelieru, jsou mu nejbližší? A je možné si u nich zakoupit šperk i přímo? To všechno se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.