Taky seriál Hlava Medúzy se natáčel v Brně a okolí © Česká televize

Sledujete nejnovější detektivku České televize Hlava Medúzy? A víte, že byla natáčena v Brně, stejně jako úspěšná detektivní série Labyrint nebo jeden z nejoblíbenějších seriálů Četnické humoresky? Filmy a seriály natáčené v Brně a jeho okolí mapuje filmový okruh na GOtoBRNO.cz.

Řada z vás již od 11. ledna usedá každé pondělí k televizním obrazovkám a spolu se čtveřicí kriminalistů, kterou v detektivce Hlava Medúzy režiséra Filipa Renče vede precizní a cílevědomá Karin v podání Jitky Čvančarové, řeší napínavé případy. Mnozí z vás si v této detektivce užívají také to, že poznávají nebo se snaží poznat brněnské lokace, ve kterých se seriál natáčel. Stejně jako tomu bylo v případě úspěšného seriálu Labyrint nebo u Četnických humoresek. Všechny se natáčely nejen v Brně, ale i v jeho okolí. A kde to bylo, zjistíte ve speciálním okruhu Poznej Brno a okolí ve filmech na turistickém portálu GOtoBRNO.cz. Seznámíte se tam s některými lokacemi a můžete se za nimi vypravit na procházku či na výlet. A co dalšího se v Brně natáčelo? Z nejnovějších filmů třeba Skleněný pokoj, to je samozřejmě slavná vila Tugendhat, nebo Veterán, který v Brně natáčel režisér Jan Hřebejk, či Modelář s Kryštofem Hádkem a Jiřím Mádlem v hlavních rolích. O vánočních svátcích jste určitě viděli třeba pohádky Hodinářův učeň nebo Sedmero krkavců… Nebo nový film Poslední aristokratka? I ty v okruhu najdete, natáčely se na jižní Moravě.

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Mezipatra v Brně

Od 13. do 20. listopadu proběhne v Brně queer filmový festival Mezipatra, jehož letošním tématem je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Off programovou sekci sekci.

Future Gate Sci-fi Film Festival 2021

Osmý ročník festivalu Future Gate proběhne v Brně od 21. do 26. září.

Do kina zve Anežka Opatrná

Trvalo to dlouho, ale dočkali jsme se. Pohodlné sedačky, obří plátno, chroupání popcornu, přátelé, filmové zážitky. Víte, jak dlouho jsme čekali na otevření kin? Necelých osm měsíců! Hrůza. Ale věci se pomalu začínají vracet do normálu a vy se opět můžete v létě těšit na skvělé filmy. Věřte, že na své si přijde úplně každý.

Letní večery budou patřit premiérám pod širým nebem

Kino Art opět vyráží na prázdniny, tentokrát se vydá do krásného areálu Nové Zbrojovky! Zde díky technologii DCP promítne nejen klasické letní hity a stálice stříbrného plátna, ale také očekávané filmové premiéry.

Na co v létě zajít do kina?

Na co se podívat v létě? V tomto článků přinášíme hned několik tipů na filmové novinky.