Biskupský dvůr 2021.  Foto: Městské divadlo Brno

Biskupský dvůr Moravského zemského muzea ožívá každé léto divadelními příběhy z dílny Městského divadla Brno, které je pro vás i letos připraveno rozehrát poutavé příběhy oděné do hudebního hávu.

Letní produkce inscenací MdB je naplánována od 29. května do 11. července 2021, vždy od 20.30 hod. ve venkovních prostorách a za každého počasí. Pod Petrov se vrátí legendární český muzikál Noc na Karlštejně, Molièrova komedie Lakomec s Boleslavem Polívkou v titulní roli nebo hudební komedie Tři mušketýři. Nebude chybět ani muzikálová pohádka O statečném kováři s hudbou Petra Ulrycha a v plenéru se zalíbilo i romantické komedii Zamilovaný Shakespeare. A jako novinku MdB ve světové premiéře uvede autorský detektivní příběh Napoleon aneb Alchymie štěstí, kde s městem Brnem umně spojí nejen slavného vojevůdce, ale i anglického politika Winstona Churchilla. Vstupenky zakoupíte online na www.mdb.cz či přes pokladnu MdB (533 316 360, predprodej@mdb.cz).

Biskupský dvůr 2021

29/5 až 11/7 2021

Muzejní 298, Brno

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Klub mladých diváků Brno

Studujete a máte rádi divadlo? Výborně. Díky novému projektu brněnského HaDivadla se můžete stát členem Klubu mladých diváků. Kromě kartičky zajišťující vstup na vybraná představení za velmi výhodnou cenu se s členstvím pojí také možnost účastnit se různých setkání, večírků, workshopů a diskusí.

Peter Grimes je zázrak

Janáčkova opera NdB připravila pro novou sezónu skutečnou operní perlu. Cenami ověnčený tým režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović společně nastudovali Petera Grimese od Benjamina Brittena, který je jedním z nejlepších britských skladatelů vůbec. Diváky čeká skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.