Biskupský dvůr 2021.  Foto: Městské divadlo Brno

Biskupský dvůr Moravského zemského muzea ožívá každé léto divadelními příběhy z dílny Městského divadla Brno, které je pro vás i letos připraveno rozehrát poutavé příběhy oděné do hudebního hávu.

Letní produkce inscenací MdB je naplánována od 29. května do 11. července 2021, vždy od 20.30 hod. ve venkovních prostorách a za každého počasí. Pod Petrov se vrátí legendární český muzikál Noc na Karlštejně, Molièrova komedie Lakomec s Boleslavem Polívkou v titulní roli nebo hudební komedie Tři mušketýři. Nebude chybět ani muzikálová pohádka O statečném kováři s hudbou Petra Ulrycha a v plenéru se zalíbilo i romantické komedii Zamilovaný Shakespeare. A jako novinku MdB ve světové premiéře uvede autorský detektivní příběh Napoleon aneb Alchymie štěstí, kde s městem Brnem umně spojí nejen slavného vojevůdce, ale i anglického politika Winstona Churchilla. Vstupenky zakoupíte online na www.mdb.cz či přes pokladnu MdB (533 316 360, predprodej@mdb.cz).

Biskupský dvůr 2021

29/5 až 11/7 2021

Muzejní 298, Brno

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.

Cabaret des Péchés volá: Show must go on!

Přestože dostala kultura v posledním roce silný úder, brněnský Cabaret des Péchés se nevzdává a bojuje dál. Pro svou další existenci však potřebuje vás, hosty, fanoušky nebo milovníky kultury a gastronomie.

Divadlo Feste: Pokoušení

On-line premiéra inscenace Pokoušení, kterou si připravilo Divadlo Feste podle textu Václava Havla, proběhne v pátek 7. května od 20 hodin. 

Divadelní svět Brno 2021 bude!

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.