O výstavy ve FAIT GALLERY nepřijdete. Foto: Pocket media/Monika Hlaváčová

Až do dubna budou ve FAIT GALLERY k vidění tři výstavy, jejichž vernisáž proběhla v říjnu 2020. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, návštěvníci budou moci zhlédnout výstavu Jiřího Kovandy O deset minut dřív, Karla Adamuse Minimální metafory a Tomáše Absolona RAFA MATA.

Jiří Kovanda, který dnes patří k nejznámějším českým konceptuálním umělcům, se ve svých raných akcích zabýval nejjednoduššími možnostmi nonverbální komunikace. Jeho instalace a intervence neinvazivně demonstrují proměny podob zcela běžných předmětů. Koncepce výstavy básníka, výtvarníka a autora vizuální poezie Karla Adamuse cílí zejména na část rozsáhlého souboru Minimálních metafor, u nichž se od roku 1974 výrazně prosadila konceptualizace jeho tvorby. Výstavní projekt RAFA MATA Karla Absolona tematizuje vztah vnitřní estetiky tenisu s vizuálními systémy korporátního tabákového průmyslu. Dva na první pohled přísně vzdálené světy rezonují skrze svou atraktivitu.

8/10 2020–10/4 2021

Jiří Kovanda/O deset minut dřív, Karel Adamus/Minimální metafory a Tomáš Absolon/RAFA MATA

FAIT GALLERY

Ve Vaňkovce 2, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Novou kurátorkou Galerie mladých je Ivana Hrončeková

Z pozice kurátorky Galerie TIC odchází Zuzu Janečková. Odvedla tu ohromný kus práce: s velkou obětavostí a laskavostí kurátorovala od roku 2012 desítky výstav, především v Galerii mladých.

Sbírka současného designu v Brně!

Velkou pozornost získává projekt Moravské galerie v Brně, která v uplynulých měsících založila sbírku současného designu a módy. Vystavovat ji bude v nových expozicích rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea.

Letem světem Moravským muzeem

Pavilon Anthropos v Pisárkách, Dietrichsteinský palác na Zelném trhu, Památník Leoše Janáčka na Smetanově ulici, zoologický depozitář na zámku v Budišově či Starý zámek v Jevišovicích, to vše je Moravské zemské muzeum.

Mainer a Paučo v Etcetera Gallery

Koncentrovaný výběr děl Martina Mainera a Samuela Pauča v Etcetera Gallery tvoří převážně obrazy z posledních dvou let.

Na počátku bylo slovo a to slovo bylo robot…

ROBOT2020 je výstava, kterou musíte vidět. Mechanický bubeník Josef ze hry Machinárium, robotické modely dinosaurů, replika endoskeletonu Arnolda Schwarzeneggera s jeho vlastnoručním podpisem, autorský film Vladimíra 518, erotická robotika 21. století, díla Krištofa Kintery a Jaroslava Róny, robotická dojička krav, Werichův filmový Golem jako historicky první český robot a desítky dalších odkazů na slovo robot, které poprvé zaznělo před sto lety v Čapkově divadelní hře R.U.R.