O výstavy ve FAIT GALLERY nepřijdete. Foto: Pocket media/Monika Hlaváčová

Až do dubna budou ve FAIT GALLERY k vidění tři výstavy, jejichž vernisáž proběhla v říjnu 2020. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, návštěvníci budou moci zhlédnout výstavu Jiřího Kovandy O deset minut dřív, Karla Adamuse Minimální metafory a Tomáše Absolona RAFA MATA.

Jiří Kovanda, který dnes patří k nejznámějším českým konceptuálním umělcům, se ve svých raných akcích zabýval nejjednoduššími možnostmi nonverbální komunikace. Jeho instalace a intervence neinvazivně demonstrují proměny podob zcela běžných předmětů. Koncepce výstavy básníka, výtvarníka a autora vizuální poezie Karla Adamuse cílí zejména na část rozsáhlého souboru Minimálních metafor, u nichž se od roku 1974 výrazně prosadila konceptualizace jeho tvorby. Výstavní projekt RAFA MATA Karla Absolona tematizuje vztah vnitřní estetiky tenisu s vizuálními systémy korporátního tabákového průmyslu. Dva na první pohled přísně vzdálené světy rezonují skrze svou atraktivitu.

8/10 2020–10/4 2021

Jiří Kovanda/O deset minut dřív, Karel Adamus/Minimální metafory a Tomáš Absolon/RAFA MATA

FAIT GALLERY

Ve Vaňkovce 2, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Galavečer Muzea romské kultury jako oslava jeho 30. výročí

„Jsme prostorem pro setkávání kultur. Otevíráme cesty ke kořenům romské identity. Uchováváme a zpřístupňujeme kulturu a historii Romů jako součást světového dědictví. Přispíváme k toleranci a vzájemnému porozumění. Pro dialog kultur, pro nás.“ Tak zní motto jedinečné instituce svého typu na světě.

BRNO TISKNE v lihovaru

Díky otevřené sítotiskové dílně BRNO TISKNE máte 7. října v 17.00 jedinečnou příležitost podívat se do prostoru bývalého lihovaru na Pekařské ulici a seznámit se se sítotiskovou technikou. Bude se zde konat výstava grafik ze série serigrafických workshopů BRNO TISKNE S…

EXPO v Dubaji: český pavilon a jihomoravské stopy

O rok posunuté EXPO 2020 v Dubaji začne letošního 1. října a potrvá až do 31. března 2022. Jedná se o historicky první EXPO, jehož pořadatelem je arabská země, podtitulem tohoto ročníku je Connecting Minds, Creating the Future. Český pavilon nese ve svých expozicích výrazné stopy kreativních myslí z Brna a Jihomoravského kraje, doprovodný program výstavy pak přicestuje téměř před váš práh a oživí mnohá města regionu.

Rozhovor k výstavě Armáda do kapsy

Už přes dvě stě let se sbírají vojenské figurky, říká o výstavě Armáda do kapsy vedoucí průvodců Památníku Mohyla míru Ondřej Buček.

URBANIA. 120 minut v kůži správců města

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Interaktivní výstava URBANIA vtáhne návštěvníky do reality městského plánování a rozvoje. Instalace ukazuje, jak vlastně funguje složitý organismus města a v čem spočívá práce lidí, kteří se podílejí na jeho správě a rozvoji. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní.