Interaktivní divadelní dílna pro školy. Foto: Pocket Media

Divadlo fórum je divadelní dílna, kterou vytvořilo brněnské Divadlo Polárka. Herecký tým nejprve odehraje představení, v rámci něhož se hlavní postava v důsledku špatných rozhodnutí dostává do komplikovaných situací. Příběh končí tragicky či přinejmenším pro hlavního hrdinu velmi nepříznivě.

Herci poté celé představení hrají znovu, diváci však již mají možnost jeho děj kdykoli zastavit a jednání hlavního hrdiny korigovat. Mohou se v tu chvíli zapojit přímo do děje a situací, ve kterých se hlavní hrdina podle jejich mínění rozhoduje chybně a řešit je lépe.

Cílem není najít a následně na jevišti přehrát ideální řešení inscenovaného příběhu či jeho krizových situací, ale prostřednictvím divadelní akce a společné diskuse zkoumat svůj vlastní vztah k danému problému, uvědomit si své způsoby jednání a podrobit je individuální vnitřní i otevřené společné kritice.

Samotné téma dílny se vždy dotýká aktuálních problémů, s nimiž se její účastníci potýkají. V tomto případě se jedná o téma distanční výuky a s ní spojených komplikací. Dílna se ale samozřejmě nevyhne ani dalším problémům, které mladý člověk v dnešním světě řeší.

Celý program je technicky nenáročný a odehraje se přímo u vás ve třídě!

Divadlo fórum – interaktivní divadelní dílna pro školy

Divadlo Polárka

vhodné pro druhý stupeň ZŠ a SŠ, délka 3 hodiny

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Klub mladých diváků Brno

Studujete a máte rádi divadlo? Výborně. Díky novému projektu brněnského HaDivadla se můžete stát členem Klubu mladých diváků. Kromě kartičky zajišťující vstup na vybraná představení za velmi výhodnou cenu se s členstvím pojí také možnost účastnit se různých setkání, večírků, workshopů a diskusí.

Peter Grimes je zázrak

Janáčkova opera NdB připravila pro novou sezónu skutečnou operní perlu. Cenami ověnčený tým režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović společně nastudovali Petera Grimese od Benjamina Brittena, který je jedním z nejlepších britských skladatelů vůbec. Diváky čeká skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.