Interaktivní divadelní dílna pro školy. Foto: Pocket Media

Divadlo fórum je divadelní dílna, kterou vytvořilo brněnské Divadlo Polárka. Herecký tým nejprve odehraje představení, v rámci něhož se hlavní postava v důsledku špatných rozhodnutí dostává do komplikovaných situací. Příběh končí tragicky či přinejmenším pro hlavního hrdinu velmi nepříznivě.

Herci poté celé představení hrají znovu, diváci však již mají možnost jeho děj kdykoli zastavit a jednání hlavního hrdiny korigovat. Mohou se v tu chvíli zapojit přímo do děje a situací, ve kterých se hlavní hrdina podle jejich mínění rozhoduje chybně a řešit je lépe.

Cílem není najít a následně na jevišti přehrát ideální řešení inscenovaného příběhu či jeho krizových situací, ale prostřednictvím divadelní akce a společné diskuse zkoumat svůj vlastní vztah k danému problému, uvědomit si své způsoby jednání a podrobit je individuální vnitřní i otevřené společné kritice.

Samotné téma dílny se vždy dotýká aktuálních problémů, s nimiž se její účastníci potýkají. V tomto případě se jedná o téma distanční výuky a s ní spojených komplikací. Dílna se ale samozřejmě nevyhne ani dalším problémům, které mladý člověk v dnešním světě řeší.

Celý program je technicky nenáročný a odehraje se přímo u vás ve třídě!

Divadlo fórum – interaktivní divadelní dílna pro školy

Divadlo Polárka

vhodné pro druhý stupeň ZŠ a SŠ, délka 3 hodiny

Divadlo Feste: Pokoušení

On-line premiéra inscenace Pokoušení, kterou si připravilo Divadlo Feste podle textu Václava Havla, proběhne v pátek 7. května od 20 hodin. 

Divadelní svět Brno 2021 bude!

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.

O nové divadlo

„Tvůj pokoj je středem světa.“ Když v září loňského roku proběhla v HaDivadle premiéra Vnímání, většina z nás netušila, jak dlouho poté budou některé pasáže z inscenace aktuální.

Divadla za zavřenými dveřmi

Přestože dveře divadel zůstávají stále zavřené, brněnská divadla hledají způsoby, jak se svými návštěvníky zůstat v kontaktu. Ať už se jedná o on-line talk show, podcast, on-line rozhovor či výstavu ve výloze.

Globalizace je láska k regionu! On-line je láska k divadlu!

Prostor pro myšlení a sledování divadla v mezinárodním kontextu, který přesahuje rybníček jednoho města a státu, nikdy nebyl dostupnější než za současného stavu. Ten způsobil, že jsou divadla zavřená pro své diváky. Umožnil však divadlo podrobit potřebné zkoušce. Její výsledky lze vidět po celém světě.