Interiér zrekonstruovaného Janáčkova divadla © Filip Šlapal

Už je to rok, co si můžete pročítat autorský blog Fenomén Brno. Takže pokud jste tak ještě neučinili, nyní je ten správný čas. Protože je na to čas. Přečtěte si, jaké je Brno pohledem lidí, kteří ho žijí. Je Brno spíš pivní, kavárenské nebo TIMO?

Články jsou dílem konkrétních autorů a nevyjadřují oficiální stanovisko města Brna ani TIC BRNO. Začíst se v nich můžete například do Zápisků z brněnské kavárny nebo do Rozhovoru s Petrem Hrůšou o rekonstrukci Janáčkova divadla, zjistíte Jak vyhrát AZ kvíz, jak František Ondřej Poupě zachránil v Brně světu pivo a že Rádiová mafie z Brna má chapadla všude. Poznáte dílo brněnských fotografů Romana France, Káti Opuntie, Jana Cágy, Petra Kulhánka či Radima Dibdiaka, dočtete se, že Brno je hlavním městem elektronové mikroskopie a že Méně v Brně je vždy více. Články se věnují také akcím, jako je Ghettofest a Měsíc autorského čtení, či brněnským fenoménům, jakými jsou stadion Za Lužánkami, Muzeum romské kultury nebo kavárenské zahrádky. K perličkám patří čtení o tom, co všechno zvládnou Holky z íčka; bez mrknutí oka a zážitky brněnských průvodců aneb Repák, Droběna a svatá trpělivost. A autoři? Namátkou Zuzana Fuksová, Martin Šeda, Filip Vrána, Jan Gerych, Radek Horáček, Kateřina Tučková nebo Standa Biler. (A Brno očima „nebrňáků“? Představují ho kytarista Martyn Starý, herečka Erika Stárková, požitkářka Terézia Ferjančeková a mladý kreativec Jan Bican.)

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Autentická historie i současnost města

TIC BRNO ukazuje město takové, jaké je. Jinak to vlastně ani nejde, protože Brno je autentické. Přestože nabízí mix toho, co další turistické metropole, nenajdete v něm místa, na kterých pro davy turistů nenarazíte na místní. Brňáci zkrátka ve svém městě žijí a také oni jej mohou poznávat, a poznávají, s průvodci.

Tomáš Matonoha svádí hvězdy brněnské vědy

Kdy se začnou na Marsu zalévat květiny recyklovanou močí? Jak vznikají černé díry? Která mutace genu způsobí, že je leukémie dědičná? A jak to všechno souvisí s Brnem? Nejen na tyto otázky se v pilotních dílech seriálu Svedu vědu ptal herec a moderátor Tomáš Matonoha. Pro odpověď si zašel k těm nejpovolanějším – za špičkovými vědci působícími v našem městě.

Zahraniční děti žijící v Brně poznají, vymalují a propátrají město skrze jeho pověsti

Brno Expat Centre v červnu představilo nové omalovánky Brno Legends s příběhy brněnských pověstí ve dvanácti jazycích, sepsané a ilustrované zahraničními Brňany.

Africké léto v Zoo Brno

Celoprázdninová akce Africké léto v Zoo Brno představí pestrou kulturu původních obyvatel Afriky i křehkou africkou přírodu a její ochranu. Také brněnská kešková flotila se rozrostla přímo v areálu Zoo Brno, kde na kačery a kačerky čeká trasa s africkou tematikou, na jejímž konci je odmění speciální sběratelské dřevěné kolečko (CWG Czech Wood Geocoin) s logem Afrického léta.

Fenomén Brno Underground nabízí mystický vodojem i autentický kryt

Jakmile začnete mít dost sluníčka a zatoužíte po ochlazení ve stínu, doporučujeme návštěvu brněnského podzemí.