Interiér zrekonstruovaného Janáčkova divadla © Filip Šlapal

Už je to rok, co si můžete pročítat autorský blog Fenomén Brno. Takže pokud jste tak ještě neučinili, nyní je ten správný čas. Protože je na to čas. Přečtěte si, jaké je Brno pohledem lidí, kteří ho žijí. Je Brno spíš pivní, kavárenské nebo TIMO?

Články jsou dílem konkrétních autorů a nevyjadřují oficiální stanovisko města Brna ani TIC BRNO. Začíst se v nich můžete například do Zápisků z brněnské kavárny nebo do Rozhovoru s Petrem Hrůšou o rekonstrukci Janáčkova divadla, zjistíte Jak vyhrát AZ kvíz, jak František Ondřej Poupě zachránil v Brně světu pivo a že Rádiová mafie z Brna má chapadla všude. Poznáte dílo brněnských fotografů Romana France, Káti Opuntie, Jana Cágy, Petra Kulhánka či Radima Dibdiaka, dočtete se, že Brno je hlavním městem elektronové mikroskopie a že Méně v Brně je vždy více. Články se věnují také akcím, jako je Ghettofest a Měsíc autorského čtení, či brněnským fenoménům, jakými jsou stadion Za Lužánkami, Muzeum romské kultury nebo kavárenské zahrádky. K perličkám patří čtení o tom, co všechno zvládnou Holky z íčka; bez mrknutí oka a zážitky brněnských průvodců aneb Repák, Droběna a svatá trpělivost. A autoři? Namátkou Zuzana Fuksová, Martin Šeda, Filip Vrána, Jan Gerych, Radek Horáček, Kateřina Tučková nebo Standa Biler. (A Brno očima „nebrňáků“? Představují ho kytarista Martyn Starý, herečka Erika Stárková, požitkářka Terézia Ferjančeková a mladý kreativec Jan Bican.)

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.