Pronajměte si celé kluziště jen pro sebe. Foto: Kluziště Lesná

Led, který nestudí a při pádu méně bolí. Tak na svém webu popisuje umělé Kluziště Lesná Středisko volného času Lužánky, které jej provozuje. Kluziště nabízí dvě bruslicí plochy, jež si můžete pronajmout celé pro sebe, a užít si tak zimní radovánky dosyta. Bruslařská sezona zde potrvá až do 31. března.

Ekologické kluziště, které má minimální údržbu, dlouhou životnost a nulovou spotřebu elektrické energie a vody, letos zahájilo svou čtvrtou sezonu. Oproti minulému roku je však bruslicí plocha větší, a navíc přibylo druhé menší kluziště pro bruslaře začátečníky. V provozu zůstává půjčovna bruslí, zájemci si také mohou zdarma zapůjčit hokejky, hrazdy nebo pomůcky na bruslení. Kluziště funguje i v protiepidemickém systému 5. Je však potřeba dodržovat daná hygienická opatření a bruslicí plochu si rezervovat. Doporučujeme sledovat webové stránky kluziště, kde jsou informace průběžně aktualizovány.

Kluziště Lesná

Milénova 14, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Kultura z pohodlí domova i dobré skutky

Květnové dny většinou lákají k procházkám po rozkvetlých loukách, nejen přírodou je ale člověk živ. Následující řádky proto směřují k událostem, které přinesou krásu do vašich domovů, pomáhají, ale také boří předsudky.

Brno díky hudbě úspěšně integruje děti ze sociálně ohrožených skupin

Cílem projektu OnStage je zavádět do městského prostoru hudební výukové programy a aktivity tak, aby napomáhaly k pozitivní společenské změně. V tomto úsilí se spojilo město Brno s dalšími šesti evropskými městy, která získávají a předávají si zkušenosti, jak hudební programy pro sociální změnu efektivně zavádět.

Brno INdustrial zve na procházky

Velkým hitem loňské sezóny byly procházky s průvodcem po industriálním Brně. Brno, nazývané také moravský Manchester, má v této oblasti unikátní nabídku a TIC BRNO také letos nabízí tři prohlídky, díky kterým ji můžete zevrubně prozkoumat.

Skryté příběhy

Švédové na tahu, Hon na Edisona, Mamutí problém či Jošt a smrtící mošt. To jsou trasy venkovní hry Skryté příběhy, která je určena pro zvídavé děti od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Trasy jsou rozmístěny po celém území České republiky a každý týden přibývají.

Kryt Denis připravuje otevření

Tři zamřížované vstupy pod kopcem u zastávky Nové sady možná zachytí pozornost kolemjdoucích. Ne každý však už ví, kam tyto vstupy vedou. Přesto by je ve své době mohly zachránit před nebezpečným útokem a nepřátelským ohrožením. Jedná se o kryt civilní obrany zvaný Denis, který má být v květnu zpřístupněn veřejnosti k prohlídkám.