Pronajměte si celé kluziště jen pro sebe. Foto: Kluziště Lesná

Led, který nestudí a při pádu méně bolí. Tak na svém webu popisuje umělé Kluziště Lesná Středisko volného času Lužánky, které jej provozuje. Kluziště nabízí dvě bruslicí plochy, jež si můžete pronajmout celé pro sebe, a užít si tak zimní radovánky dosyta. Bruslařská sezona zde potrvá až do 31. března.

Ekologické kluziště, které má minimální údržbu, dlouhou životnost a nulovou spotřebu elektrické energie a vody, letos zahájilo svou čtvrtou sezonu. Oproti minulému roku je však bruslicí plocha větší, a navíc přibylo druhé menší kluziště pro bruslaře začátečníky. V provozu zůstává půjčovna bruslí, zájemci si také mohou zdarma zapůjčit hokejky, hrazdy nebo pomůcky na bruslení. Kluziště funguje i v protiepidemickém systému 5. Je však potřeba dodržovat daná hygienická opatření a bruslicí plochu si rezervovat. Doporučujeme sledovat webové stránky kluziště, kde jsou informace průběžně aktualizovány.

Kluziště Lesná

Milénova 14, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.