Brno je krásné ve všech ročních obdobích © Lenka Němcová

Už téměř každý Brňák ví, že oficiální turistický portál GOtoBRNO.cz tu zdaleka není jen pro turisty, ale i pro něj. Aktuálně se hodí například k vyhledávání cílů vašich procházek, které jsou teď víceméně to jediné, co můžeme dělat. Tak hurá a go to Brno!

Na informačním portálu najdete informace seřazené do pěti kategorií: Poznejte Brno, Ochutnejte Brno, Akce v Brně, Praktické informace a Fenomén Brno. Tipy na své výlety a procházky najdete v kategorii Poznejte Brno, kde si můžete z 28 poznávacích okruhů vybírat podle toho, co máte rádi. Pro fanoušky architektury, umění a historie jsou určeny okruhy věnované například funkcionalistické kolonii Nový dům, brněnské architektuře 20. a 21. století, brněnským sochám, divadlům, galeriím, kostelům a muzeím nebo technickým památkám či brněnskému výstavišti. Milovníci přírody si přijdou na své při virtuálním i fyzickém procházení brněnskými parky, geostezkou v centru Brna, naučnými stezkami nebo při procházce kolem brněnské přehrady. S portálem můžete také poznávat Brno hrou, Brno s dětmi či Brno plné vědy. Doporučujeme si také zkusit Brno projít jako turisté. Buď poznávat brněnské top cíle, nebo si projít velký a malý poznávací okruh. Ne vše, co je na webu popsáno, lze samozřejmě v době pandemických opatření navštívit, ale něco si můžete projít a poznávat nyní a něco si schovat na postpandemické časy.

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Astrovíkend – dny tajemna a zdraví

Poradny, stánky, meditace, workshopy. Výklad z ruky i karet. Alternativní medicína.
MUDr. David Frej – Silný imunitní systém.

Brno má nový meeting point s dechberoucím výhledem

Designové prostředí luxusního dýmkařského Ignis Clubu v samém centru Brna je jako stvořené k pracovním schůzkám. Pokud tedy nechcete trávit čas v kanceláři a toužíte svůj pracovní čas nebo meetingy s klienty trošku oživit, Ignis vám k tomu dá vše, co potřebujete.

YOGA i-D přidává druhý sál

Studio YOGA i-D, které najdete v samém srdci Brna na ulici Poštovská v budově bývalé pošty, se chystá překročit hranice jógy a stát se prostorem dýchajícím pro pohyb v jeho rozličných podobách – od kardia až po balet. Buďte u toho!

Umělecké rezidence v INDUSTŘE žijí modernismem

V průběhu letošního roku se vybraní umělci z Česka a ze zahraničí snaží nabídnout veřejnosti nový pohled na modernistickou architekturu v projektu Modernismus pro budoucnost 360/365.

Staňte se hodnotiteli brněnské gastronomie

Gastronomie nejen v Brně za sebou nemá jednoduché období. K jejímu opětovnému oživení pomáhá i TIC BRNO. Pokračovat bude akce Staň se hodnotitelem, která umožňuje vžít se do role porotce projektu Gourmet Brno, projít si a ohodnotit ty nejlepší brněnské podniky.