Brno je krásné ve všech ročních obdobích © Lenka Němcová

Už téměř každý Brňák ví, že oficiální turistický portál GOtoBRNO.cz tu zdaleka není jen pro turisty, ale i pro něj. Aktuálně se hodí například k vyhledávání cílů vašich procházek, které jsou teď víceméně to jediné, co můžeme dělat. Tak hurá a go to Brno!

Na informačním portálu najdete informace seřazené do pěti kategorií: Poznejte Brno, Ochutnejte Brno, Akce v Brně, Praktické informace a Fenomén Brno. Tipy na své výlety a procházky najdete v kategorii Poznejte Brno, kde si můžete z 28 poznávacích okruhů vybírat podle toho, co máte rádi. Pro fanoušky architektury, umění a historie jsou určeny okruhy věnované například funkcionalistické kolonii Nový dům, brněnské architektuře 20. a 21. století, brněnským sochám, divadlům, galeriím, kostelům a muzeím nebo technickým památkám či brněnskému výstavišti. Milovníci přírody si přijdou na své při virtuálním i fyzickém procházení brněnskými parky, geostezkou v centru Brna, naučnými stezkami nebo při procházce kolem brněnské přehrady. S portálem můžete také poznávat Brno hrou, Brno s dětmi či Brno plné vědy. Doporučujeme si také zkusit Brno projít jako turisté. Buď poznávat brněnské top cíle, nebo si projít velký a malý poznávací okruh. Ne vše, co je na webu popsáno, lze samozřejmě v době pandemických opatření navštívit, ale něco si můžete projít a poznávat nyní a něco si schovat na postpandemické časy.

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.