Divadlo Bolka Polívky vysílá na svém Instagramu každou sobotu live stream s osobnostmi z divadelního světa. Foto: Divadlo Bolka Polívky

Brněnská divadla nezahálejí, i když se na první pohled může zdát, že se odebrala k zimnímu spánku. Připravují on-line program, adaptují se, rekapitulují minulý rok, a především se těší na znovushledání se svými návštěvníky.

V Divadle Husa na provázku pro vás vymysleli podcast plný rozhovorů o jiných náhledech na pandemii se zajímavými osobnostmi. Mezi jejich hosty patří například farářka Saša Jacobea nebo enviromentální básník Radek Štěpánek. Divadlo Bolka Polívky pokračuje i v novém roce s živými streamy na svém Instagramu. Každou sobotu se zde představuje jedna osobnost z divadelního světa, jež odpovídá na divácké dotazy. Také Městské divadlo Brno nabízí on-line program. Na svém YouTube kanálu vysílá talk show s názvem MdB KLUB, v níž vystupují zajímavé osobnosti z různých odvětví. On-line rozhovory se členy kolektivu vedené členy Klubu mladých diváků Brno vysílá na svém Facebooku také HaDivadlo. Na sociálních sítích Národního divadla Brno se zas můžete podívat do jeho zákulisí.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.

Cabaret des Péchés volá: Show must go on!

Přestože dostala kultura v posledním roce silný úder, brněnský Cabaret des Péchés se nevzdává a bojuje dál. Pro svou další existenci však potřebuje vás, hosty, fanoušky nebo milovníky kultury a gastronomie.

Divadlo Feste: Pokoušení

On-line premiéra inscenace Pokoušení, kterou si připravilo Divadlo Feste podle textu Václava Havla, proběhne v pátek 7. května od 20 hodin. 

Divadelní svět Brno 2021 bude!

Nová perspektiva. To je téma letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, který by se měl uskutečnit od 20. do 25. května. Festival, jenž se stal významnou mezinárodní přehlídkou divadelních her, patří svým rozsahem mezi tři největší divadelní festivaly v České republice.