Divadlo Bolka Polívky vysílá na svém Instagramu každou sobotu live stream s osobnostmi z divadelního světa. Foto: Divadlo Bolka Polívky

Brněnská divadla nezahálejí, i když se na první pohled může zdát, že se odebrala k zimnímu spánku. Připravují on-line program, adaptují se, rekapitulují minulý rok, a především se těší na znovushledání se svými návštěvníky.

V Divadle Husa na provázku pro vás vymysleli podcast plný rozhovorů o jiných náhledech na pandemii se zajímavými osobnostmi. Mezi jejich hosty patří například farářka Saša Jacobea nebo enviromentální básník Radek Štěpánek. Divadlo Bolka Polívky pokračuje i v novém roce s živými streamy na svém Instagramu. Každou sobotu se zde představuje jedna osobnost z divadelního světa, jež odpovídá na divácké dotazy. Také Městské divadlo Brno nabízí on-line program. Na svém YouTube kanálu vysílá talk show s názvem MdB KLUB, v níž vystupují zajímavé osobnosti z různých odvětví. On-line rozhovory se členy kolektivu vedené členy Klubu mladých diváků Brno vysílá na svém Facebooku také HaDivadlo. Na sociálních sítích Národního divadla Brno se zas můžete podívat do jeho zákulisí.

V říjnu můžete v BARCE získat postižení uměním

Sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN 2021 přinese po roční pandemické odmlce o to větší dávku netradičního umění. Na jevišti královopolského Divadla BARKA, otevřeného kulturního prostoru Ligy vozíčkářů, se od 16. do 24. října budou střídat soubory, v nichž působí umělci s tělesným, smyslovým či mentálním postižením.

Klub mladých diváků Brno

Studujete a máte rádi divadlo? Výborně. Díky novému projektu brněnského HaDivadla se můžete stát členem Klubu mladých diváků. Kromě kartičky zajišťující vstup na vybraná představení za velmi výhodnou cenu se s členstvím pojí také možnost účastnit se různých setkání, večírků, workshopů a diskusí.

Peter Grimes je zázrak

Janáčkova opera NdB připravila pro novou sezónu skutečnou operní perlu. Cenami ověnčený tým režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović společně nastudovali Petera Grimese od Benjamina Brittena, který je jedním z nejlepších britských skladatelů vůbec. Diváky čeká skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna.

Plnoletý ProART nabízí kulturu i workshopy

Festival ProART, svátek tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts, vstupuje do svého 18. ročníku, kromě Brna se prožene také Plzní, Jičínem, Slavonicemi, Prahou a Olomoucí.

Industra Open STAGE

Industra STAGE, která se v letošním roce přestěhovala z areálu bývalých mrazíren na Masné do nového působiště v Nové Zbrojovce v Židenicích, nezahálí a připravuje letní divadelní program pod širým nebem.