Maršovské vodopády jsou tvořeny různými stupni a kaskádami. Foto: Milan Šimek

Kdo si chce odpočinout od ruchu velkoměsta a užít si trochu klidu v přírodě, neměl by si nechat ujít výlet k Maršovským vodopádům. Nachází se uprostřed lesů v blízkosti obce Maršov u Veverské Bítýšky. 

Jako výchozí bod, odkud se za vodopády vydáte, můžete zvolit osadu Šmelcovna, kde se dá zaparkovat. Sejděte do rokle Salašského potoka, kde protékají celkem tři Maršovské vodopády. Jejich výška se pohybuje zhruba od 3,5 metru do 5,5 metru. Díky pestrému geologickému podloží se vodopády skládají z několika kaskád. Naskytne se vám tak podhled na mechem porostlé stěny skal, mezi kterými protékají peřeje vody. Abyste se ale z výletu nevraceli zklamaní, musíte si dát pozor, kdy se k Salašskému potoku vydáte. Počkejte si, až více zaprší nebo roztaje sníh, jinak by se totiž mohlo stát, že vodopády nenajdete. Další možností je vyjet k vodopádům, až pořádně přituhne a zmrzlá voda vytvoří krásné krápníky. (kh)

Maršovské vodopády

Maršov

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Archeopark Mikulčice – Kopčany

Jihomoravský kraj společně s Trnavským samosprávným krajem spolupracují od roku 2020 na projektu společné propagace Archeoparku Mikulčice – Kopčany. Projekt chce potenciálním návštěvníkům přiblížit, v čem tkví kouzlo těchto míst, a ukázat pro mnohé doposud neobjevený kraj.

Vydejte se do Blanska přivítat svatého Martina

Stalo se již dobrou tradicí, že o svatomartinském víkendu projde blanenskými ulicemi slavnostní historický průvod v čele s patronem města svatým Martinem na bílém koni. Vítání sv. Martina nabízí čtyřdenní kulturní program s historickým jarmarkem s tradičním zbožím, ochutnávkou vín, gastronomickými specialitami a mladým vínem.

Aqualand Moravia: procestujte svět vodních zážitků

Rodinný tobogán High Five, Wave Pool, Lazy River a mnoho dalšího! Aqualand Moravia skýtá nespočet dobrodružství.

Muzea v Moravském krasu a okolí

Pokud jste se rozhodli, že letošní léto návštěvu u moře či cesty do vzdálených zemí oželíte, určitě nebudete litovat. Stačí vyrazit jen pár kilometrů z brněnské metropole a jste v přírodě, na zajímavých místech. Pamětihodnostmi a historickou architekturou je Jihomoravský kraj proslulý. Tentokrát vás zveme do severozápadní části našeho kraje, do krajiny Moravského krasu a jeho okolí. V minulých číslech jsme představili hrady a zámky, přírodní krásy nebo tematické výlety. Nyní poodhalíme nabídku muzeí.

Hybridní léto v Ostravě

Hybrid je IN! Od hybridní pšenice přes hybridní auta a války až po hybrid art… Česko-polsko-slovenská výstava HYBRID-IN v Galerii výtvarného umění v Ostravě představuje současné autory, kteří pracují s hybridními, neklasickými a neluxusními materiály.