Nové EP Exploded View kapely Metronome Blues obsahuje pět krátkých skladeb, jež představují pět různých zkreslených pohledů na svět. Foto: Vrbaak

Ještě na konci minulého roku stihla brněnská posthardcore kapela Bare Escape vydat své druhé album What If We Burn It, které vyšlo pod hlavičkou lokálního labelu Kabinet Records. V novém albu, jehož nahrávání proběhlo v Babicích u Uherského Hradiště, se mísí syrovost, politický podtext i deprese.

Dalším doporučením je nové EP Exploded View brněnské kapely Metronome Blues, které skupina vydala namísto zrušeného turné k nové desce z loňského roku. Exploded View obsahuje pět krátkých skladeb, jež představují pět různých zkreslených pohledů na svět.

Za poslech také stojí nové album Květy Květy brněnské alternativní skupiny Květy. Deska, která vyšla u vydavatelství Indies Scope, je mimořádně melancholická, intimní a samotářská. „Alba předtím byla o lásce, ale tohle je nejvíc,“ říká autor písní a zpěvák Martin Kyšperský. Veškerá zmíněná alba si můžete poslechnout na on-line hudebních platformách nebo můžete skupiny podpořit koupí desky.

JazzFestBrno slaví 20 let

Jak? Festivalem ve festivalu! Nabitý program letošního JazzFestBrno koncem srpna ozdobí akce v areálu Divadla Husa na provázku. Ve dvou sálech a na open-air Alžbětinské scéně popřeje svými vystoupeními festivalu ke kulatinám domácí jazzová špička.

Filharmonie Brno opět živě

Přesně za týden se Filharmonie Brno opět setká se svými posluchači. Bez jednoho dne přesně po osmi měsících. V reakci na rozvolnění připravila neplánovaný koncert s názvem Smíme prosit?, který odehraje celkem čtyřikrát.

Brzy už vyrazíme na koncerty

Na brněnských výlepových plochách se začínají objevovat plakáty na koncerty. Ano, je to tak! Nezdolný optimismus pořadatelů nabral na síle. Hudebnímu fanouškovi hned poskočí srdce radostí. Sice stále všichni trnou v nejistotě, kdy a za jakých podmínek se budou moci pořádat kulturní představení, ale jsou tu první pozitivní signály, že už to nebude dlouho trvat.

Brňan, který dobyl svět

„Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem” zpíval Orchestr Gustava Broma a tato píseň vítala do roku 2020 na brněnském hlavním nádraží cestující od nás i z okolních států. A právě ze sousedního Slovenska přijel v mládí se svou matkou a bratrem i Gustav Brom. Tedy ještě Gustav Frkal, který se narodil 22. května 1921 ve Veľkých Levárech.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.