Nové EP Exploded View kapely Metronome Blues obsahuje pět krátkých skladeb, jež představují pět různých zkreslených pohledů na svět. Foto: Vrbaak

Ještě na konci minulého roku stihla brněnská posthardcore kapela Bare Escape vydat své druhé album What If We Burn It, které vyšlo pod hlavičkou lokálního labelu Kabinet Records. V novém albu, jehož nahrávání proběhlo v Babicích u Uherského Hradiště, se mísí syrovost, politický podtext i deprese.

Dalším doporučením je nové EP Exploded View brněnské kapely Metronome Blues, které skupina vydala namísto zrušeného turné k nové desce z loňského roku. Exploded View obsahuje pět krátkých skladeb, jež představují pět různých zkreslených pohledů na svět.

Za poslech také stojí nové album Květy Květy brněnské alternativní skupiny Květy. Deska, která vyšla u vydavatelství Indies Scope, je mimořádně melancholická, intimní a samotářská. „Alba předtím byla o lásce, ale tohle je nejvíc,“ říká autor písní a zpěvák Martin Kyšperský. Veškerá zmíněná alba si můžete poslechnout na on-line hudebních platformách nebo můžete skupiny podpořit koupí desky.

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.