Co nabízí brněnská Lipka a v jaké formě se letos uskuteční Den Země? Povídali jsme si s Petrou Bartíkovou z místního PR týmu.

Jak byste představila Lipku?

Lipka patří mezi největší a nejstarší organizace v republice, které se věnují environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě. Na pěti pracovištích v Brně a okolí nabízíme ekologické výukové programy i pobyty, přírodovědné kroužky, tábory pro děti i řemeslné kurzy pro dospělé a řadu aktivit pro školy i pedagogy. Při tom všem se snažíme o co nejzodpovědnější přístup k životnímu prostředí.

Co chystá Lipka na rok 2021?

Moc rádi bychom opět pořádali Den Země – ať už v tradičním a dobře známém formátu na Kraví hoře, nebo v nové „korona“ verzi, kterou právě vymýšlíme. Připravujeme jarní tábory a v lednu jsme spustili přihlašování na oblíbené letní tábory. Věřili byste, že ty v roce 2020 praskaly navzdory epidemii ve švech? Děti z nich byly nadšené! Připravujeme i akce Řemeslné a Košíkářské léto pro dospělé. Pokud byste se chtěli zúčastnit, sledujte náš web www.lipka.cz. A budeme se těšit, že se snad konečně sejdeme na lipkových akcích v našich přírodních zahradách.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

DJ Opia: moje poslední rapový album bude Velkej průser

Je brněnský rap tvrdší než ten pražský? Jaké příběhy se dají spojit se zastávkami místní MHD? A co bude DJ Opia dělat, až vyjde jeho album Velkej průser? S výraznou osobností české hiphopové scény jsme si povídali o hudbě i street artu.

Zvu vás na Setkání spiklenců, říká Simona Hába Zmrzlá

S herečkou Simonou Hába Zmrzlou jsme si povídali třeba o tom, kde v této době najít odhodlání a optimismus nebo co pro ni znamená jaro v Brně. Čtěte v krátkém rozhovoru.

Kapela tryo: na vydání desky pod Cabinet Records jsme se domluvili během tří minut v šalině

Kytarista a zpěvák Šimon Podrazil, basistka Lucka Čejková a bubeník Hynek Čejka. To je brněnské tryo. Kapela se začala výrazněji projevovat na brněnské alternativní rockové scéně během roku 2018, kdy vydali EP Bedroom Jive, rok poté vydali EP s názvem Karl. Nyní vydali singl presence a chystají album sustainable gardening.

Architekti Chybik+Kristof: Plánujeme postavit školu v Himálaji

Na čem aktuálně pracují architekti Chybik+Kristof? A která historická brněnská budova je stále baví? Čtěte v krátkém rozhovoru.

Herečka Alena Antalová: Nenapadlo by mě, že se ze mě stane seriálový divák

Kde hledá kulturu v době uzavření kulturních institucí herečka Alena Antalová? A co pro ni znamená jaro v Brně? Čtěte v krátkém rozhovoru.