Co nabízí brněnská Lipka a v jaké formě se letos uskuteční Den Země? Povídali jsme si s Petrou Bartíkovou z místního PR týmu.

Jak byste představila Lipku?

Lipka patří mezi největší a nejstarší organizace v republice, které se věnují environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě. Na pěti pracovištích v Brně a okolí nabízíme ekologické výukové programy i pobyty, přírodovědné kroužky, tábory pro děti i řemeslné kurzy pro dospělé a řadu aktivit pro školy i pedagogy. Při tom všem se snažíme o co nejzodpovědnější přístup k životnímu prostředí.

Co chystá Lipka na rok 2021?

Moc rádi bychom opět pořádali Den Země – ať už v tradičním a dobře známém formátu na Kraví hoře, nebo v nové „korona“ verzi, kterou právě vymýšlíme. Připravujeme jarní tábory a v lednu jsme spustili přihlašování na oblíbené letní tábory. Věřili byste, že ty v roce 2020 praskaly navzdory epidemii ve švech? Děti z nich byly nadšené! Připravujeme i akce Řemeslné a Košíkářské léto pro dospělé. Pokud byste se chtěli zúčastnit, sledujte náš web www.lipka.cz. A budeme se těšit, že se snad konečně sejdeme na lipkových akcích v našich přírodních zahradách.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?

Výzvy mi dělají radost, říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická

Jaký program chystá Knihovna Jiřího Mahena na léto? Kteří autoři/knihy jsou pro ředitelku knihovny Libuši Nivnickou nejoblíbenější? A co jí v poslední době udělalo radost? Čtěte v krátkém rozhovoru.