Triko se srdcem od TIMA © TIC BRNO Michal Růžička

Jestli budeme letos Valentýna slavit sami ve dvou doma, nebo budeme moct jít na procházku či dokonce do kavárny nebo na večeři, rozhodne PES. Dárek ale bude potřeba určitě. A my pro vás máme několik tipů pro ty, kteří mají kromě sebe a svého protějšku rádi taky Brno.

Co třeba sebe i protějšek obléci do trička se srdcem od známého streetartisty TIMA? A že vaše láska prochází žaludkem? Pak je tady ekologická kolekce, která nejen chutná, ale i pomáhá Veřejné zeleni města Brna. Jmenuje se #PripravBrno a najdete v ní například lahodné víno, kávu praženou na jižní Moravě nebo čokoládu Brno – láska na celý život. E-shop TIC BRNO nabízí také čokoládu s pleteným vzorem v brněnských barvách a ve stejném designu mentolky, i ty se na rande hodí. Dárky z Brna mohou samozřejmě nakupovat také ti, co jsou single, protože obdarovat sebe je vlastně stejně fajn, jako obdarovat někoho blízkého. Co si doma třeba rozsvítit zmenšeninu katedrály Petrov a vychutnat si kávu z šálku s brněnským drakem? 

TIC

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

MUNI upozorňuje, že potlačování svobod se odehrává i dnes

Potlačování občanských svobod v současném Bělorusku a připomenutí 80. výročí od prvního transportu židovských obyvatel z Brna do Minsku. To jsou témata, na jejichž půdorysu připravila Masarykova univerzita dvoudenní cyklus tvořený výstavou, videomappingem, debatami a filmovými projekcemi.

Festival kutilství Bastlfest

Patříte k nadšencům, kteří stále něco vymýšlejí, vylepšují a konstruují? Nebo jen rádi žasnete nad tím, co všechno si lidé dokážou sami vyrobit? Pak si nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu, který se uskuteční od 20. do 21. listopadu v brněnském VIDA! science centru.

Na výstaviště vtrhne Life!

Po roční nedobrovolné pauze se na brněnské výstaviště vrací festival Life! Nabídne pořádnou dávku zábavy pro návštěvníky i spoustu výzev pro VIP hosty a youtubery. Zapište si do kalendářů termín 26.–28. listopadu a připravte se na program nabitý vším, na co se každý rok těšíte.

25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků

Víte, že 25. října slavíme Mezinárodní den domácích mazlíčků a že v Brně vznikl charitativní projekt, který pomáhá kočkám, které svůj domov vyhlížejí z jihomoravských útulků? Podporuje 9 ověřených útulků a tím stovky koček najednou!

Virtuální expedice Zoo Brno

Zoo Brno nabízí ve spolupráci s převratným projektem Wild Immersion strhující podívanou. Patronkou projektu je světoznámá primatoložka a ochránkyně přírody Jane Goodall.