Další tipy, kam vyrazit, najdete na webu Znojemské Besedy v sekci JSEM TURISTA. Foto: Znojemská Besedy

Až se i ve vás probudí duch turisty s chutí poznat dosud nepoznané, vyrazte na Šobes. Unikátní vinice, která patří k nejstarším v Evropě a má našlápnuto zařadit se na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, se nachází v Národním parku Podyjí nedaleko obce Hnanice. 

Pokud máte v plánu prožít víkend v přírodě, vydejte se na Znojemsko a kromě Šobesu poznejte také krásné meandry řeky Dyje, přístupné původní vojenské bunkry nebo jen prostředí místních vinohradů. Právě okolí Havraníků a Hnanic je obklopené několika vyhlídkami. Ta nejnavštěvovanější nese název Devět mlýnů. Cestou k ní minete známou Honigovu chatu a projdete vzácné Havranické vřesoviště. Další tipy, kam vyrazit najdete na webu Znojemské Besedy v sekci JSEM TURISTA. Jakmile to situace dovolí, můžete také zajít k některému z místních vinařů a koupit si dopingovou lahev na cestu. Na cestách pak nezapomeňte své zážitky sdílet s hashtagem #znojmochutna.

Vinice Šobes

Znojemsko

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Noc kostelů Nosislav –⁠ pěvecký sbor Lumír

Letošní Noc kostelů zavane Lumír do Nosislavi, odkud pochází též někteří členové sboru. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Jarní koncert sboru Lumír v Červeném kostele

Smíšený pěvecký sbor Lumír z Brna navazuje na „předcovidovou“ tradici jarních koncertů s duchovním repertoárem. V Červeném kostele vystoupí ve čtvrtek 9. června od 19 hodin. Tentokrát se zaměří na barokní hudbu Brixiánské doby. Inspirací k volbě repertoáru se stalo výročí 290 let od narození F. X. Brixiho.

Májový benefiční koncert: Michal Žáček & Mario Šeparović

Benefiční májový koncert fenomenálního saxofonisty Michala Žáčka a skvělého zpěváka a kytaristy Maria Šeparoviče přispěje na konto Ligy vozíčkářů. Koncert se uskuteční v pondělí 16. května od 19 hodin.

Jazz & sbor!

Netradiční spojení jazzu a pěveckého sboru! Ku příležitosti svých kulatin zahraje známý trombonista a člen Big Bandu Gustava Broma Mojmír Bártek i se svou kapelou The Young Pekáč. Koncert se uskuteční již 3. května v brněnském Semilassu.

Islandští GusGus představí nové album MOBILE HOME 6. května v Brně

Islandská elektronická legenda GusGus vystoupí 6. května 2022 v brněnském klubu Fléda s novým albem MOBILE HOME. Jejich již jedenácté studiové album je vysoce emotivní a v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů. MOBILE HOME otevírá novou éru v 26leté historii této kapely.