DJe Opia jsme přizvali ke krátkému rozhovoru o jeho nové desce, oblíbených klubech i zajímavých hudebních počinech.

Na co se od vás můžeme v roce 2021 těšit?

Momentálně intenzivně pracuju na nové koncepční desce. Bude se jmenovat Velkej průser. Chtěl bych ji vydat už v květnu, ale uplynulý rok jasně ukázal, že plány se mohou velmi neočekávaně a náhle měnit. Nicméně letos by to mělo být určitě, neb nastal správný čas. Když ke konci roku zbude čas, mám napsaný takový drobný pamflet jménem Bylo, oujé a bude. Tak by se ho snad do Vánoc mohlo také zdařit porodit.

Máte v Brně oblíbený klub?

Musím se přiznat, že do klubů, hospůdek a barů už nějaký čas moc nechodím a když už na to přijde a člověk se chce socializovat, zajdu spíš za přáteli do ateliéru. Jak také v poslední době jinak. Své zásadní akce jsem ale pořádal a zažil za posledních několik let hlavně v Kabinetu MÚZ. Pak také v prostředcích městské hromadné dopravy, ale to se asi nepočítá.

Které hudební projekty/alba z brněnské scény vás poslední dobou nejvíce zaujaly?

Opět musím podotknout, že i když se snažím sledovat hudbu a obzvlášť tu brněnskou skrze žánry, v poslední době nebylo příliš mnoho prostoru na ultramapping, tudíž mně neutekly pouze rapové desky lidí, se kterými pracuju na té své a nebo jsem jinak v kontaktu. To je hlavně Michajlov a jeho nová deska Limit či jeho stájový Kolega Daniel Vardan s albem Baba Jaga.

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Podyjí je překrásné, říká kastelán zámku Vranov nad Dyjí Radek Ryšavý

Jaké novinky se chystají na vranovském zámku? Kterou perličku z historie zámku považuje kastelán Radek Ryšavý za nejzajímavější? A kam v okolí zámku by pozval čtenáře na výlet? Dozvíte se v krátkém rozhovoru.

Brno je akord Hmaj6 (5b) v ekvivalentu Fm7(4)/H, říká kytarista Martin Kostaš

Kdyby bylo Brno akord, který by bylo a proč? Kde kytaristu Martina Kostaše přes léto uslyšíme či uvidíme? A které počiny z brněnské hudební scény by doporučil našim čtenářům k poslechu?

Jsem rád, že centrum v létě žije kulturou, říká starosta Brna-střed Vojtěch Mencl

Co znamená léto v centru Brna pro starostu Brna-střed Vojtěcha Mencla? Bazén, rybník, hotel nebo chalupa? Čemu dává přednost? A co chystá Brno-střed na druhý půlrok 2021? To vše se dočtete v krátkém rozhovoru.

Jsme divadlem určité umělecké harmonie, říká Petr Gazdík

V čem je brněnské divadlo specifické? Kde herce Petra Gazdíka můžeme přes léto vidět? A co mu v poslední době udělalo největší radost?

Výzvy mi dělají radost, říká ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická

Jaký program chystá Knihovna Jiřího Mahena na léto? Kteří autoři/knihy jsou pro ředitelku knihovny Libuši Nivnickou nejoblíbenější? A co jí v poslední době udělalo radost? Čtěte v krátkém rozhovoru.