V nabídce je více než obřad: je libo letní slavnostní oběd pro menší společnost přímo v letohrádku, přejete si červený koberec, houslové kvarteto, fotografa? Foto: Letohrádek Mitrovských

Letohrádek Mitrovských v Brně, naproti výstavišti, je bělostná stavba s atraktivními interiéry, obklopená příjemným parkem. Výhodou je nejen blízkost centra města, ale v dnešní době i nezbytná možnost parkování a zároveň snadná dostupnost městskou dopravou. 

Pokud hledáte specialisty na svatební obřady, bude letohrádek skvělou volbou. Pro svatební obřad jsou připraveny dva sály a venkovní terasa. Ústřední Freskový sál s dvě stě let starou unikátní výmalbou dodá vašemu obřadu romantický nádech. Vejde se sem až 100 osob. Sousední Zlatý salonek s velkými pozlacenými zrcadly je určen pro malé svatby do 40 hostů. Pokud máte větší rodinu nebo pokud si přejete obřad pod širým nebem, bude jasnou volbou terasa. Nemusíte se však obávat deštivého počasí – pro tento případ je vždy k dispozici náhradní vnitřní prostor. U všech variant je garantovaná hodina nerušeného strávení obřadu včetně gratulací a času na fotografování.

Letohrádek Mitrovských

Veletržní 19, Brno

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Nejen za pivem zve mimo Brno Tamara Mifková

Procházky Brnem pro mě byly zážitkem, který jsem milovala už od útlého dětství. Historické budovy nacházející se v centru plynuje přecházejí v klid malých i větších parků, které obklopují historické centrum. Vždy jsem se ale ráda vrátila do jižnějších částí rodné Moravy.

Moravský kras a okolí

Jen málo turistických oblastí nabízí tak unikátní spojení chráněné krajinné oblasti a množství historických památek jako právě Moravský kras a okolí. Krajinu plnou bílých skal, hlubokých lesů a tajemných jeskyní zdobí sedmero zámků, v jejichž komnatách již nedočkavě vyhlížejí první letošní návštěvníky. Jen 30 kilometrů severně od Brna se můžete přenést do rozmanité historie tohoto neobyčejného regionu.

Znojmo čeká druhá jízda projektu #mastozadax

Znojemská Beseda stejně jako v loňském roce rozjíždí projekt Znojmo Zadax. Návštěvníci tak budou moci získat poukaz na volný vstup na jeden z turistických cílů města. Postup pro získání volňáska na znojemské atrakce je tak jednoduchý, že ho zvládnete i po svíčkové se šesti.

Jiná krajina

Chybí vám galerie a muzea? Nezapomínejte, že umění lze hledat i v přírodě okolo nás. Jedna taková krajina plná uměleckých děl se nachází v okolí vesnice Šarovy na Zlínsku. Výhodou její návštěvy je, že kromě kulturního obohacení se stanete poutníky a strávíte čas na čerstvém vzduchu.

Sealsfieldův kámen

Jednu z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí najdete v lesích nad Trauznickým údolím, vysoko nad zákrutem řeky Dyje, pět kilometrů od středu města Znojma. Vyhlídka nese název po americkém spisovateli Charlesi Sealsfieldovi, rodákovi z blízkých Popic, který sem rád chodil meditovat.