Podrobnosti k soutěži najdete na webu muzea v sekci Pro rodiny i na Facebooku. Foto: MZM

Moravské zemské muzeum představuje výzvu pro děti a studenty, kteří mají chuť natočit vlastní videoreportáž pro muzejní návštěvníky v daleké budoucnosti.

Oč jde? Vytvořte reportáž o tom, co vy sami považujete ve svém okolí za jedinečné, krásné či zapamatováníhodné. Cokoliv se může stát důležitou vzpomínkou, místem zkoumání či předmětem v muzeu a hlavně informací o našem životě v přítomnosti pro budoucí generace.

Mohla by to být věc, kterou máš doma a používáš, ale myslíš, že tvoji pravnuci již nebudou vědět, k čemu sloužila. Tak to natoč! Máš babičku, která toho hodně prožila a umí zajímavě vyprávět? Tak to natoč! Jezdíte s rodinou na kole kolem rybníčku, na kterém vídáš labutě, a říkáš si, co tu bude za sto let? Tak to natoč! Soutěžit se bude ve dvou věkových kategoriích. Odměněn bude každý, kdo se zúčastní, 5 nejlepších autorů v každé kategorii získá hodnotné ceny, které si budou moci sami vybrat z bohaté nabídky muzejních suvenýrů a knih. Všechny reportáže budou zveřejněny na informačních portálech MZM.

Staň se muzejním reportérem

Moravské zemské muzeum

Převzato z časopisu KAM v Brně shop.pocketmedia.cz/predplatne

Slunečno, místy (konceptuálně) oblačno

Nad nádvořím Uměleckoprůmyslového muzea v Brně postupně vzniká levitující objekt s názvem Konceptuální oblak. Ten má být součástí nové koncepce muzea, které v současnosti prochází rekonstrukcí.

Na výstavy zve Barbora Javorová

Přesouváme. Prodlužujeme. Streamujeme. Točíme a fotíme. Sdílíme. Připravujeme, vyhlížíme. Improvizujeme. Nikdy toho nenecháme. Jaro 2021 bude v Brně zase krásné a kulturně bohaté. Až se skutečně všechna naše muzea a galerie otevřou, bude to posvátná chvíle. Takové chvíle se od nepaměti slavily, například poutěmi. I já se na ni vydám.

Unikněte s Technickým muzeem

Jste příznivci tzv. únikovek? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Lektoři Technického muzea v Brně si pro vás připravili virtuální únikovou hru, pomocí které se vydáte zpět v čase.

Fenomén Gustav Brom

Výstava je součástí kulturního programu připomínajícího hudebníka Gustava Broma, jehož 100. výročí narození si letos připomínáme. Představuje jej jako fenomenálního hudebníka, kapelníka, objevitele talentů, jednoduše člověka s velkými schopnosti i velkým srdcem.

Brno Artists in Residence přivítá dva nové běloruské umělce

Dům umění města Brna přivítá v květnu v prostorách Domu pánů z Kunštátu nové rezidenty – běloruské umělce Alesju Žitkevič a Uladzimira Hramoviče.