Věřme v lepší zítřky a těšme se, že se zase potkáme v klubech a kavárnách. Foto: The Shookies

Byl to dlouhý rok pro všechny. Pro hudebníky, kapely a zpěváky obzvlášť. Za běžných okolností bych zval na koncerty a akce brněnského kulturního života, vzhledem k současné situaci však tento život hibernuje. Každá kapela žije hlavně pro živá vystoupení.

Samozřejmě že se hudebníci rádi zavřou do studia a nahrávají nebo tvoří ve zkušebně. Kontakt s publikem a okamžitá zpětná vazba je však to, na co se každý z nás těší nejvíc. My jako kapela jsme naplánovali jarní akustické turné – asi 16 koncertů, které jsme byli nuceni přesunout na později. Ve víře lepších zítřků jsme jarní proměnili v podzimní a těšili se na kavárny i trhy. Jak to dopadlo, je všem jasné. Takový osud potkal všechny aktivní hudebníky nejen u nás, ale i v zahraničí.

Během posledních měsíců však vzniklo několik nových počinů – kapely začaly nabízet on-line koncerty a snažily se fanoušky vtáhnout do hudby jinak. I v těžkých dobách pro kulturu vznikla řada skvělých věcí!

Tata Bojs vydali po pěti letech další album s názvem Jedna nula, za poslech určitě stojí píseň Zvony nebo 220 Travoltů. V Brně se můžeme těšit z nového EP Rules mladé dívčí kapely Break Falls, která potěší určitě i staromilce, jelikož vychází na kazetě. Stálice brněnské hudební tvorby kapela Květy vydala sametové album s prostým názvem Květy Květy.

Za poslech mezi jinými stojí určitě Koňýku nebo Do tmy. Do širšího povědomí se svým novým EP Stani dostala také teprve osmnáctiletá Tea Sofia. Světový hlas v kombinaci s jejím původem a podmanivou aranží je ideální volbou pro zimní večery. Nakoukneme-li kousek za hranice, potěší nás nové album Celibát slovenské skupiny Katarzia. Píseň Hoří i voda určitě upoutá vaši pozornost.

Přestože momentální situace neumožňuje nejen výše jmenovaným vystupovat a těšit se z kontaktu se svým publikem, věřme v lepší zítřky a těšme se, že se zase potkáme v klubech a kavárnách. A pokud vám osud vaší oblíbené kapely není lhostejný, zkuste si zjistit, jestli třeba neprodávají nějaký merch – trička, placky, čepice nebo plecháčky. Podpoříte je tak v dobách nouze.

 The Shookies

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne