Lektor etikety a korektního chování Daniel Šmíd vás na svém kurzu naučí pravidla stolování a ukáže nástrahy, které na vás nachystal šéfkuchař. Foto: Etiketa u stolu

Proč je důležité orientovat se v etiketě při večeři v restauraci či pracovním obědě? Dojem, kterým působíte na svoje spolustolovníky, není jen součástí vaší image, ale také pozitivně či negativně ovlivňuje zážitek ostatních ze společného jídla. Slušnost můžeme mít v sobě, ale zdvořilosti se musíme naučit.

Naučte se správně vejít do restaurace, elegantně se posadit a chovat se jako dáma. Osvojte si, čím vyniká společenský a galantní muž. Lektor etikety a korektního chování Daniel Šmíd vás na svém kurzu naučí pravidla stolování a ukáže nástrahy, které na vás nachystal šéfkuchař. Poznejte tajné zákony, jimiž se řídí v restauracích. Staňte se brilantním společníkem či elegantní dámou u stolu a dopřejte si přitom zážitek z čtyřchodové večeře v jedné z nejlepších restaurací ve městě. Etiketa u stolu je interaktivní a zábavné vzdělávání,  spousta komentářů k jednotlivým situacím, pokrmům a nápojům. 

Etiketa u stolu

Daniel Šmíd

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne