Až do začátku března budou moci návštěvníci zajít na výstavu Do Brna široká cesta. Kramářské písně se světskou tematikou. Foto: archiv MZM

Co se chystá v Moravském zemském muzeu v novém roce? Pokud to situace dovolí, návštěvníci se mohou těšit na pokračování výstav z předchozího roku, mezi kterými nechybí dvě velké a pro muzeum tak trochu netradiční výstavy, ale i stálé nebo úplně nové exhibice.

Pokračovat budou výstavy Do Brna široká cesta, Čas rytířů dalekých moří, Monogamista T.D – P. P. S. V., ale i netradiční výstavy Tváří v tvář a Comenius 1592–1670. Netradiční proto, že jsou spíše galerijního typu. Výstavu Tváří v tváří naleznete v Dietrichsteinském paláci a za výstavou Comenius 1592–1670 se budete muset vydat na Pražský hrad. Na konci ledna pak bude zahájena výstava Suiseki – umění hledat kouzlo kamenů, která potrvá až do začátku května. Tradice suiseki má kořeny v hluboké minulosti Číny, ale i Japonska. Kameny suiseki jsou symbolem spojení člověka s přírodou, rozvíjí estetické cítění, dopomáhají účinně relaxovat a meditovat.

Moravské zemské muzeum

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne