Našim cílem je poskytnout zvířatům v nouzi první pomoc a přístřeší a co nejdřív jim najít milující domov. Foto: Útulek Tibet

Soukromý azyl pro zvířata v nouzi provozuji se svým manželem Markem a s dobrovolníky kousek za Brnem – v Marefách u Bučovic. Náš azyl je výjimečný v tom, že v něm najdete 12 druhů zvířat. Neděláme totiž rozdíly a milujeme stejně domácí mazlíčky, kterými jsou kočky, psi a další, jako hospodářská zvířata, které také považujeme za členy své rodiny.

Převládají u nás opuštěné a nemocné kočky, těch je k dnešnímu datu 86, a máme tady taky smečku 11 nemocných či handicapovaných psů, kteří s námi žijí přímo v domě. Jelikož fungujeme i jako tzv. mini farm sanctuary, najdete u nás také zvířátka zachráněná z velkochovů: krávy, ovce, kozy, prasata, slepice. Když k vyjmenovaným druhům připočtete králíky, morčata, vodní želvy, hada a africké šneky, jsme na počtu 12 druhů a aktuálně 133 Tibeťánků. Proto se nám taky říká Noemova archa u Bučovic.

Většina zvířat u nás je určena k adopci, vlastně většina koček i pejsků, ostatní jsou našimi stálými obyvateli. Našim cílem je poskytnout zvířatům v nouzi první pomoc a přístřeší a co nejdřív jim najít milující domov. Máme tady zvířata, která po domovu velmi touží a jsou okamžitě k adopci, ale i spousty případů nemocných nebo plašších, které je zas možné adoptovat na dálku a jezdit je navštěvovat, pejsky vzít na procházku.

V běžných necovidových časech pořádáme hodiny otevřených dveří každou poslední sobotu v měsíci, jen v této době to bohužel není možné, neboť kdybychom s Markem onemocněli, neměl by se o zvířata kdo postarat. Proto srdečně zveme, ale až v lepších časech. Aktuální informace zveřejníme na Facebooku. Návštěvy za účelem adopce jsou samozřejmě po telefonické domluvě možné a budeme také rádi za nabídku pomoci s úklidem. Toho je v azylu s téměř 150 zvířaty opravdu hodně a dobrovolníků naopak není nikdy dost.

 

Alžběta Blašková

Útulek Tibet

Marefy u Bučovic

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne