Kino Art na Cihlářské © Veronika Jambrichová

Nový rok svádí k přemítání nad nesplněnými předsevzetími, úvahám nad množstvím snědeného vánočního cukroví i k přemýšlení nad uplynulým obdobím. Tentokrát vynechme negativní rekapitulaci, a naopak si připomeňme, co všechno se povedlo!

Do začátku loňského roku vstupovalo Kino Art s plány na klidnou sezónu a otevřenými kinosály. To se sice nepodařilo, ale protože je Art v disciplíně „mít kino bez otevřeného kina“ vycvičen z předchozích let, nezůstal sedět v koutě a rozhodl se expandovat za brány kinosálu zase o kousek dál. Místo projekcí na netradičních místech, kdy se v minulosti vydal s projektorem v kufříku do podzemí, do zoo nebo na palubu lodi, tentokrát vkročil do on-line prostoru a navštívil své diváky přímo doma. V rámci projektů Vaše kino a Moje kino LIVE tak odehrál více než 140 projekcí. Art neopustil ani své oblíbené kvízy, v on-line podobě uspořádal rovnou tři.

Měsíce, ve kterých šlo promítat, využil Art naplno. V létě mohli diváci navštívit kino nejen na Cihlářské, ale i na zahradě vily Löw-Beer, kde se pod širým nebem odehrálo deset projekcí i audiokvíz.

Nemohl chybět ani Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16! 61. ročník se sice přesunul na prosinec, a ještě do on-line prostoru, ale ani to mu neubralo na kráse, naopak!

Do letošního roku si Art přeje, abychom si společně dál užívali skvělé filmy, objevovali zapomenuté klenoty kinematografie i zbrusu nové snímky. PF 2021!

TIC

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne