Využijte volného času k seberozvoji a vzdělávání. Foto: Punk Jóga

Z osobního rozvoje a vzdělávání v on-line prostoru se stal fenomén. Nabídka je téměř nekonečná a ve 21. století se z pohodlí svého domova naučíte, co vás napadne.

V rozhraní virtuálního světa si můžete najmout svého kouče, který vám pomůže odbourat stres či zvýšit sebevědomí. Existuje také nezměrná řada koučů v oblasti intimního života a díky webinářům si rozšíříte například i znalosti sexuality v dlouhobých vztazích, pečování o intimitu po porodu a mnoho dalšího. Významným segmentem je vzdělávání v oboru sociálních sítí, on-line marketingu nebo vedení vlastního byznysu. Trh je naplněn kurzy placenými i volně dostupnými, stačí si jen dát práci a hledat, hledat a hledat, než objevíte takovou studnici vědomostí, která vás zaujme. 

Kreativní duše si v době vynuceného domácího vězení také přijdou na své, existuje řada on-line možností, jež nabízí výuku kreslení, grafiky, výroby videa, ale také rukodělných prací. Na dlouhé zimní večery jsou tyto aktivity jak dělané. 

Ne nadarmo se říká, že „kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“. Kdy jindy oprášit znalosti němčiny, kterou jste viděli naposledy na střední škole? Kdy jindy položit základy italštiny, abyste v létě mohli vyrazit do vysněného Toskánska? Dny jako tyto jsou ke zdokonalování jazykových schopností více než vhodné. 

V současné době je on-line i Bůh. Přesně tak, přes počítač můžete vystudovat i teologii na vysoké škole. Nově tuto možnost nabízí Univerzita Palackého v Olomouci. 

KAM za vzděláním (online)

Článek u nás na webu

ALLIANCE FRANÇAISE BRNO

Článek u nás na webu

Naučme se
Newton College

Online studium vysoké školy aplikovaného businessu 

www.newtoncollege.cz

Jazyková škola Jílek

Studium jazyků online

www.jsjilek.cz 

SOVA Studio

Online kurzy osobního rozvoje

Divoká vařečka

kulinářské kurzy pro veřejnost

www.divoka-varecka.cz

Online jazyky

Učte se jazyky světově.

www.onlinejazyky.cz

Článek u nás na webu

Czechitas

Naučte se online navrhnout web, porozumět datům nebo si vytvořte vlastní appku. 

www.czechitas.cz

Online psí škola

Naučte svého psa poslouchat z pohodlí domova.

www.onlinepsiskola.cz

Vzdělávací centrum BRZO

Jak na daně, účetnictví, DPH, právo a podnikání

www.brzo.cz

Na vlně

On-line kurzy zvládání stresu a psychické odolnosti.

www.learninghub.cz/na-vlne

Hana Vykoupilová

On-line individuální i týmový koučink.

www.hanavykoupilova.com

Článek u nás na webu

Barbora Olšanová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Studujte Ekotextil design v Brně

Textilní průmysl je jeden z největších znečišťovatelů životního prostředí, o etických problémech výroby ani nemluvě. Na brněnské Střední škole umění a designu proto nedávno vznikl revoluční obor budoucnosti Ekotextil design.

Nepodceňujte psychosomatiku

Psychosomatika jako pojem má svůj původ ve starověké řečtině. Vznikla ze spojení dvou slov: „psyché“ neboli „duše“ a „soma“ neboli „tělo“. Úlohou psychosomatiky je zkoumat vztahy a souvislosti mezi naší psychikou a její funkcí na lidský organismus. Napovídá, jak důležité je vzdělávat se a pracovat se svou myslí.

Poznejte brněnské erby

Zajímalo vás vždy, jaké erby můžete v Brně spatřit a jaký nesou význam? Pokud ano, máme pro vás dobrou zprávu. Veškeré informace o zdejších erbech, jejich symbolice a interpretaci se můžete dozvědět v on-line videích nebo na kurzu vedeném odborníky z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

On-line kurz dějin umění

Úterky patří dějinám umění! Celoroční cyklus přednášek pořádaných Moravskou galerií v Brně vás provede základními érami dějin umění od starověku až po současnost. Kurz je sice v současnosti plně rozjetý, nemusíte se ale bát, připojit se může kdokoliv a kdykoliv.

Poznej brněnské pověsti off-line!

Kávéeska, kulturní organizace městské části Brno-střed, připravuje na únor venkovní společensko-poznávací hru zaměřenou na tradiční i netradiční brněnské pověsti. Provede účastníky místy v centru Brna spjatými s tajemnými příběhy a legendami.