Burgery jsou MŇAM, dej si taky! Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Hamburger. Slovo, při kterém se sbíhají sliny. Měkká, lehce opečená žemle, křupavý salát, rajčata, sýr a uprostřed kvalitní kus středně propečeného hovězího. Poezie v ústech, která má nepřeberné množství variant a chutí. Víte, jakou cestu musel hamburger v historii urazit, aby se dostal na váš stůl?  

Ačkoli se hamburger rozšířil do Evropy ze zámoří, jeho původ sahá do německého města Hamburk. To v 19. století proslulo hovězím masem, které bylo obvykle mleté a vytvarované do placek, jež byly opékány a následně prodávány. Koncept sendviče, jak jej známe dnes, přišel na svět až mnohem později. Amerika v průběhu 19. století lákala tisíce imigrantů, mezi nimi i početné zástupy Němců, kteří začali ve velkých městech jako Chicago nebo New York otevírat vlastní restaurace. Od poloviny 19. století nabíraly americké továrny tisíce přistěhovalců z Evropy. Potravinové vozíky před továrnami nabízely dělníkům rychlé občerstvení včetně grilovaného hovězího z Hamburku. Ukázalo se, že grilovaný plátek je obtížné jíst vestoje a v rychlosti. Umístění masa mezi dva krajíce chleba tento problém vyřešilo a sendvič byl na světě. Jeho popularita raketově vzrostla a na počátku 20. století už byl považován za americkou klasiku podávanou s hranolky a milkshakem. 

Dnes narazíte na hamburger snad v každém koutu světa. Koncept masa v housce si oblíbily miliony lidí po celé planetě. V současnosti jsou kromě těch masových populární například veganské a vegetariánské burgery nebo různé speciály z ryb a drůbeže. Hamburger potkáte jak v zapadlém „hladovém okně“, tak v restauraci oceněné michelinskou hvězdou.

KAM v Brně na prvotřídní burgery? 

Bar Pablo Escobar

Dejte si speciál s omáčkou z whiskey Jack Daniels

www.pablorozvoz.cz

Článek u nás na webu

U Dřeváka Beer & Grill

K burgeru pivo z lokálních pivovarů

www.udrevaka.cz

Článek u nás na webu

The Immigrant Pub

K objednávce hranolky zdarma

www.theimmigrant.cz

Forky’s

Veganské burgery

www.forkys.eu 

Článek u nás na webu

Úvozna

Každý den čerstvé maso od lokálních dodavatelů 

www.uvozna.cz 

Amici Pizza & Burgers

Burgery, které 20x zvítězily na burger festivalech

www.amici.cz

Mikrofarma

Burgery z vyzrálého hovězího 

www.mikrofarma.cz 

Parodie 

Velký výběr, pro každého něco

www.parodierestaurant.cz 

BiiF

Burgery v centru Brna

www.biif.cz 

U Starýho Billa

Steakhouse, kde si dáte i burger

www.billexpress.cz

Článek u nás na webu

Barbora Olšanová

redaktorka KAM v Brně

 

Převzato z časopisu KAM v Brně → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Rostlinný burger od Forky’s

Burgery of Forky’s chutnají jak masožravcům, tak veganům. Přidanou hodnotou ke skvělé chuti a kvalitnímu a výživnému složení je i pocit, že vědomě děláte něco pro zvířata a životní prostředí. Vybrat si můžete z několika možností.

Tady masu rozumí

Kde jinde se spolehnout na prvotřídní kvalitu masa než v pravém TEXAS steakhousu U Starýho Billa? Burgery v Billově nabídce splňují stejně přísné standardy jako jejich steaky. Ochutnejte, uvidíte sami. Díky rozvozové službě nemusíte nikam chodit – jídlo přijede až před vaše dveře.

The Dutch Master U Dřeváka

Burger z vyzrálého hovězího masa se nejlépe zapíjí půllitrem řemeslného piva – díky restauraci U Dřeváka Beer & Grill si tuto kombinaci nemusíte nechat ujít ani po dobu uzavření gastronomických podniků. Své výborné burgery i pivo vám dovezou až domů.

Pablo EscoBar propašuje burger až k tobě domů

Máš chuť na pořádný burger? Jsi tu správně. Co dělá nabídku Pabla EscoBara tak lákavou? To nejkvalitnější maso, bulky i omáčky. Zajímavosti o burgrech, vzkazy od místního personálu i odkaz na jídelní lístek najdeš níže. Přečti, ochutnej!

KAM za burgery v roce 2021

Hamburger. Slovo, při kterém se sbíhají sliny. Měkká, lehce opečená žemle, křupavý salát, rajčata, sýr a uprostřed kvalitní kus středně propečeného hovězího. Poezie v ústech, která má nepřeberné množství variant a chutí. Víte, jakou cestu musel hamburger v historii urazit, aby se dostal na váš stůl?