Můžete se těšit na oblíbené inscenace z naší produkce – Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, DNA, Rebelky, Pozemšťan, ale také skvělé hry našich vzácných hostů. Foto: Divadlo Bolka Polívky

Současná nejistá situace divadlu příliš nepřeje, ale v Divadle Bolka Polívky věříme, že léto by mohlo být k živé kultuře příznivější. Mám radost, že se nám podařilo dát dohromady pestrý program Letní scény Divadla Bolka Polívky, kterou i v roce 2021 uvedeme hned ve třech zajímavých lokalitách – vrátíme se do malebného Mikulova, na nádvoří zámku ve Slavkově u Brna a samozřejmě budeme i v našem domovském Brně.

Můžete se těšit na oblíbené inscenace z naší produkce – Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, DNA, Rebelky, Pozemšťan, ale také skvělé hry našich vzácných hostů, kterými letos mimo jiné budou Dejvické divadlo, Studio DVA divadlo, Divadlo Kalich, Divadlo Příbram. Novinkou je připravovaná koncertní linie, v rámci které naše pozvání přijala mimo jiné Szidi Tobias nebo skupina Javory. Vstupenky budou v prodeji již od 13. ledna.

Než se opět osobně setkáme v divadle, pozvěte kulturu k sobě domů. Pokud ještě neznáte, doporučuji vaší pozornosti projekt s názvem Televize Naživo, která přináší kulturu 24 hodin denně. Právě ve spolupráci s Televizí Naživo jsme 17. prosince vysílali on-line premiéru našeho komediálního občasníku Re:kabaret Re:start, jehož hostem byla Anna Polívková.

Baví mě také český „divadelní Netflix“ Dramox, který nabízí široký výběr inscenací napříč českými divadly, a ráda poslouchám jak naše divadelní podcasty (MALÉhRY ke kafi a Příští zastávka: Divadlo Bolka Polívky), tak podcast A studia Rubín (Fade in Rubín).

Zatím není jasné, zda budou divadla v lednu moci otevřít, ale pokud ano, určitě se chystám do Divadla Husa na provázku, kde připravují 9. ledna premiéru inscenace Raději zešílet v divočině. Režie se ujala talentovaná Anna Davidová a spojení s textem Aleše Palána slibuje silný divácký zážitek.

Přeji nám všem do nového roku pevné zdraví, nadhled a klid v duši a s optimismem sobě vlastním se těším, že se brzy setkáme v hledištích a společně si vychutnáme jedinečné kulturní zážitky. Loučím se s vámi slovy Jana Viktora Mládka: „Přežije-li kultura, přežije národ.“

Kateřina Komárková

ředitelka Divadla Bolka Polívky